aytaç
Giyim dünyası
HAMLE
  • 21 Ocak 2021, Perşembe 23:18
MehmetAkbacak

Mehmet Akbacak

İPİ GERMENİN KİMSEYE YARARI OLMAZ!

 

    

          İPİ GERMENİN KİMSEYE YARARI OLMAZ!

    Yıllardır, başta ana  muhalefet partisi olmak üzere politikalarını gerilim üzerine kurdular. İktidar ise gerilimden etkilenerek onlarda bu düzlemde politika yapıyorlar. Ancak ABD seçimlerinden sonra Biden’ın stratejisini hayata geçirircesine gerilimi tırmandırmaya başladılar. Boğaziçi’ne rektör atanmasını bahane eden muhalefet terör örgütü elemanlarının katil polis sloganlarını ‘canım araya sızmışlar ne yapalım’ gerekçesiyle  mazur göstermeye çalışmaları bağışlanamaz.  Millet İttifakı’nın HDP’den kaynaklanan sıkıntısını bir türlü atamayışı ve bilhassa İYİ Parti ve Saadet Partisindeki HDP rahatsızlığının üstüne CHP’den de iki partinin çıkışı Millet İttifakını bayağı zora soktu. Erdoğan’ın Saadet Partisi ve diğer partilerle görüşmesi sonucu Millet İttifakı dağılıyor mu, sorusu kulislerde çalkanıp durdu. Hatta Akşener’in 3.bir ittifakın hazırlığı içinde olduğu söylentisi işin tuzu biberi oldu. Bu nedenle; Kılıçdaroğlu’nun hem kendi içindeki ayrışmayı ve hem de ittifak içindeki ayrışmayı gözlerden uzak tutmak için var gücüyle Erdoğan’a çok sert sözler söylemesi hayra alamet değil..Yıllarca ülkeye şeriat getirecek dediler; tutmadı. Hatta bir zamanlar  ‘Şeriatçı’ diye suçladıkları partiyle ittifak yaptılar. Yine bugünde AK Parti’den ayrılan dünün ‘Şeriatçı’larıyla kanka durumuna geldiler. Bu sefer diktatör suçlamasını devreye soktular, dışarıya karşı ülkemizi suçladılar. Son olarak da ‘Sözde’ cumhurbaşkanı dedikten sonra, ‘Cumhurbaşkanının millet tarafından seçilmiş olmasının bir kıymeti yoktur’ diyerek darbecilere mesaj mı veriliyor kuşkusunu yaratıldı. Toplumun karşısına projelerle çıkamayan muhalefet sürekli ipi gererek kendi acizliğini gizlemeye çalışıyor. Unutulmasın ipi germenin ne ipi tutanlara ne de bu topluma yarar getirmediği, buna karşılık çok büyük felaketlere yol açtığı tarihte görülmüştür. Herkes konuşurken bin düşünsün bir konuşsun.

         DÜZCE AK PARTİ OLAĞAN KONGRESİ

    19.Ocak günü Bahçeşehir Spor Salonu’nda  AK Parti Düzce 7. Olağan Kongresi yapıldı. Hava şartlarının zorluğu, Corona salgını bir yandan olmasına rağmen kongreye rağbet bir hayli fazlaydı. Bilhassa izleyicilerin olduğu tribünler cıvıl cıvıldı. Erdoğan’ın teşkilatta yenileşme ve dönüşümün hayata geçirilmesi, 19 yıldan bu yana iktidarda olması heyecanlarını azaltmamış, aksine sanki işe yeni başlayanların heyecanını yaşıyorlardı.

       AK Parti’nin Şubat 2020’de 10 milyon 195 bin 904 üyesi var iken 11 ayda 961.752 kişiyle üye sayısını artırmış. Son iki ayda ise 107.700 üye artırarak güncel sayısı 11.157.566 kişiye ulaşmış. Bazıları bu artışı iktidarda olmasına bağlayabilir. Lakin eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş; İstanbul’da iktidar olmamıza karşın üye kaybediyoruz demişti. CHP’nin Kasım 2020’de 1.252.905 olan üye sayısı 2.270 azalmayla 1.250.635’e düşmüş. 19 yıl boyunca her girdiği seçimi ve referandumu kaybeden bir partiye seçmen rağbet göstermiyorsa başta Kılıçdaroğlu ve diğer yöneticiler oturup düşünsünler; biz nerede hata yapıyoruz?. Son 20 yılda gerçekten bir çok alanda devrim yapan ve hala reformlara devam diyen Erdoğan’a ve AK Parti’ye sataşarak seçmenin ilgisini çekemezsiniz. Bilakis sizden kaçışı hızlandırırsınız. Muharrem İnce’nin ve Mustafa Sarıgül’ün parti kurup ayrılmasının ana nedeni budur. Şimdi İnce’ye ayrı parti kurma diye yalvarıyorlar. Kurultayda tuvaletin yanını çok görenler o zaman düşünselerdi ya!

             FARUK ÖZLÜ NELER YAPIYOR

     Kongrede Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü 500 gün içinde yaptıklarını, yapacaklarını videolar ve animasyon gösterileriyle tanıttı. Benim ilgimi çeken atıkların enerjiye dönüştürülmesi, ulaşım konusundaki atılımı ve Konuralp’deki antik tiyatroda yapılan kazı çalışmalarıdır. Ayrıca şu an inşası devam eden Millet Bahçesi çalışması ve Asar deresi projesinin devreye girmesiyle Düzce’nin çehresi değişecektir. Ayrıca İstanbul Caddesi’nin kentimize yakışan bir duruma dönüşmesi de beklenen projelerden birisi..Çalışan insanlara yardımcı olalım. Erdoğan’ın dediği gibi takoz olmayalım.

Kalın Sağlıcakla.

               


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık