aytaç
Giyim dünyası
HAMLE
  • 10 Nisan 2021, Cumartesi 1:25
MehmetAkbacak

Mehmet Akbacak

DARBEYE DARBE DEMEZSE, BİLDİRİYE KARŞI ÇIKAR MI?.

DARBEYE DARBE DEMEZSE, BİLDİRİYE KARŞI ÇIKAR MI?.

    4.Nisan gece yarısı 104 Emekli Amiralin bildirisi medyaya servis edildi. Mesele ne; efendim Montrö Andlaşması tehlikeye giriyormuş, sarıklı amiral tekkeye gidiyormuş. Ordu Atatürk ilkelerinden sapıyormuş. Zaten Atatürk ilkeleri denilince öbür tarafını sormaya gerek Napolyon’un sorusu aklıma geldi. Buna düpedüz darbeye çağrı yapan bildiri veya muhtıra denir. Madem ülkeni çok seviyorsun, Savunma Bakanı’ndan randevu al, çekincelerini ilet veya basın kuruluşlarını çağır gündüz gözüyle açıklamanı yap. Zaten köşe yazılarıyla, TV’deki proğramlarda rahatça düşüncelerinizi açıklarken gece yarısı radikal bir internet sitesine servis yap, ondan sonra da, uykulu vaziyette anlamadıysanız sabah okusaydınız diye dalga geç, düşünce özgürlüğümüzü kullanmayalım mı gibi ipe sapa gelmez gerekçeler üretmeye kalk. Ayrıca “Aksi halde” diye başlayan tehditleri nereye koyacaksın. Biz bu bildirileri çok iyi tanıyoruz, sonuçlarını çok acı şekilde yaşadık. Bir daha yaşamak istemiyoruz.

                       TEPKİLERE BAKALIM

     Cumhur İttifakı’nın önemli isimleri sert şekilde emekli amiralleri ülke çıkarlarına zarar verdiklerini, hatta en büyük kötülüğü de ordumuza ve demokrasiye yapılan bir suikast olarak nitelediler. Erdoğan ise; “Kesinlikle art niyetli bir eylemdir, bu bir muhtıradır” diyerek net tavrını ortaya koydu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise; “Darbe teşvikçiliğine zevzeklik” diyerek karşı çıktı. Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise; “Ne darbe girişimi, bu sahte gündem tutmaz. Nerde görülmüş emekli askerlerin darbe yaptığını, bu açıklamadan mağduriyet yaratmaya kalkmayın, gündemi değiştirmeyin” diye emekli amirallere destek vermiştir. Eeee, 15 Temmuz Fetö darbesine tiyatro diyen adam bu bildiriye karşı çıkar mı?. Parti sözcüleri, grup başkanvekilleri altına imza atıyoruz diye destek veriyorlar. Bildiriyi hazırlayanların başında İYİ Partili Ergun Mengi yer alırken, CHP’li imzacı Türker Ertürk;” Biz bu iktidarı demokratik yoldan düşürmeye çalışacağız. Eğer düşüremezsek, Türk halkını da cezalandıracak uluslar arası girişimlerde bulunulacak”. Kimler bu uluslar arası girişimciler. Bu adam Suriye’nin kuzeyinde PYD devleti kurulmasını isteyen kişidir. Biden’ın ABD’simi, Nato’mu?. Ne demiş atalarımız ‘Şecaat arz ederken Merd-i Kıbti Sirkatini söyler’.

       Birde utanmadan sıkılmadan 15 Temmuz’da darbecilere karşı savaştılar diyerek yalan söylüyorlar. Anında Erdoğan cevabını verdi.” Fetö’cü hainlerin darbe girişimine karşı milletimizin yanında görmedik” diyerek gerçek yüzlerini deşifre ediverdi.

                 BASINDAN SEÇMELER

      ABD ve Batı yandaşı kalemşörler amirallerin bildirisini önemsizleştirmek için hemen faaliyete geçtiler. TV’lerde demokrasi, özgürlük, baskıcı yönetim, diktatör diye bağıranlar darbe bildirisini önceleri düşünce özgürlüğü kılıfına sokmaya çalıştılar, kamuoyunun tepkisi karşısında tırsıp, gece yarısı olması iyi değil, ama o kadar da sert çıkmayalım gibi gerekçeler ileri sürüp kıvırmaya başladılar. Biz ne zaman adam oluruz diye üsten bakan adamdan tek kelime bir söz işitmedik. Yozdil denen adam, devletin bundan haberi vardır, bildiri yayınlanmadan neden müdahale etmediler diye hükümeti suçluyor. Darbecileri yere göğe koymayan sosyolog da, öküz altında buzağı aramayın diyor. Sakallı amiral konuşuyor da, emekliler niye konuşmasın diye arkalananlara bakarsak darbe niye olmuyor diye hayıflanıyorlar. Hatta bu bildiri de ‘AKP’ye yaradı diye dizlerini dövüyorlar.

     Geçenlerde, bir sohbet sırasında bazıları hocam niye hep ‘AKP’yi savunuyorsun, hep doğrumu yapıyorlar, neden yanlışlarını yazmıyorsun diye sitemde bulundular. Bende onlara kısaca savunacağım kim var bana söyleyin onu savunayım dedim. Çıt yok, öncelikle Türkiye normal bir demokrasi ülkesi oluncaya kadar yani, terör belasından kurtulmadıkça, militaristlerden temizlenmedikçe, ABD, Nato, CİA gibi tüm dış tehditlerden arınmadıkça, bu konuda  hangi parti, hangi ittifak bunlarla  mücadele ediyorsa ben onun yanındayım. İster adı Ak olsun, ister Mavi, ister Sarı olsun farketmez.

      İşte en basit örneğini Pazar günü yaşadık. darbe bildirisine kimler karşı çıktı bakalım. Ota, ete Tweet atan sözde CB. Adayı olarak piyasaya çıkartılan din adamı oğluyla, sessiz, sakin, yavaş, saman altından su yürüten zatın bir açıklamasını duyan var mı?. Bunlar böyle olağanüstü zamanlarda ağızlarını açamazlar. Karşı çıksalar CHP’nin oylarını kaybederiz, karşı çıkmasalar milliyetçi muhafazakar oylarını kaybederiz korkusuyla trene bakarcasına ölü taklidi yapıyorlar. Zamanı gelince millet faturayı önlerine koyacaktır. Bir zamanların Portakalı ise, Meral Akşener’e kızmış zevzek dediği için, Gezici gazeteci Ruşen Çakır ise; Meral Akşener Zevzek dediği için hem içerde, hem de dışarda inşa ettiği konumunu sarstı diyerek Akşener’i hizaya çekmeye çalışıyor.

      Erdoğan’ın dediği gibi uyuyan hücreleri uyarmaya çalışıyorlar. Biz her zaman uyanık olacağız. Kalın Sağlıcakla.

     


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık