aytaç
Giyim dünyası
HAMLE
  • 06 Nisan 2021, Salı 1:39
Ahmet AliCanbaz

Ahmet Ali Canbaz

104  AmİRaL BaTTI 

104  AmİRaL BaTTI 

 

Bir gece yarısı ansızın ıskartaya ayrlmış, 104 emekli Amiral, "AKSİ HALDE" diye milletimize gözdağı vermek isteyen, bir "muhtıra" bildirisi yayınlamışlardır.

 

Bu Amiraller veya birileri görsel ve yazılı medyada, meydanlarda, demokratik ortamlarda veya siyaset arenasına atılarak her türlü fikir ve düşüncelerini dile getirebilirler. Veya bu zevatlar hükümetin, siyasilerin, siyasetçilerin "siyaset üstü" kalarak emekli, bilge insanlar olarak fikir, proje üretebilir, Eksileri, artıları dillendirip, makaleler yayınlayabilirler. Böyle olursa öper başınız üstüne koyarız.

 

Türkiye Cumhuriyeti elli yıldır PKK ve değişik terör örgütleriyle içte, dışta canla başla mücadele vermektedir. Kırk - elli yıldır silahlı kuvvetlerinde görev yaptınız, neden terörü bitiremediniz, diye bu millet size sormaz mı?

 

Yine ülke, Suriye'de, Akdeniz, Libya, Azerbaycan, Kıprıs ta, dağda, taşta çok büyük bir mücadele içerisindedir. Sizin bunlardan haberiniz yok muydu, hangi ülkede yaşıyorsunuz?

 

Ülkemiz KORONA Kovit gibi bütün maddi, mânevi her şeyleri sarsan bir virüsten muzdarip. Devlet ülkemizi ve insanımızı koruyabilme mücadelesi vermektedir. Bu zevatları, problem çözmeye çalışan olarak gören varmı? Kovit aşı'nızı koşarak ölüm korkusuyla en ön safta oldunuz, sonrada yediğiniz tapağı kirlettiniz, yakıştımı bu size?

 

Bu Amiraller, en üst kademelerden emekli olmuş, sırça köşk'lerinde  bir eli yağda, bir eli balda, Türkiye'nin en güzel yerlerinde tatil yapmakta, özel korunaklı yerlerde yaşamaktadırlar. Bunları, Fakir, fukaraya yardım ederken görenler varmı?

 

Artık bu millet zaman zaman ortaya çıkan, dine, imana, saldıran bu söylemlerden, bu kafalardan bıkmıştır. Ramazanı başka aya kaydırmak isteyen, zekât sadakalarımıza göz diken, giyim, kuşamımıza karışan, kendi sahalarına girmeyen konularda ahkam kesen, milletine tepeden bakan bu kendini beğenmiş miras yedilerden, bu millete gına geldi artık..

 

Yine her konuda Atatürk arkasına sığınan, Mustafa Kemal'in çizgisinden uzak kalan,Terörle arasına mesafe koyamayan, PKK cabut beziyle, Türk bayrağını yanyana getirenlere söz söyleyemeyen, çevrelerdende bıktı bu millet artık..

 

Yine üçüncü köprüye, hava alanlarına, şehir hastanelerine, metroya, duplo yollara, savunma sanayiinde hızla dünyada yol almamıza karşıyım diyenler! Buyrun gücünüz yetiyorsa bütün bunları yakın, yıkın. İnanın bunlar yapılmamış olsaydı bugün sizler birbirinizi yerdiniz, çünkü bunlarıda en çok kullanan sizlersiniz..


Bunlar ülkeleri için fikir, proje sunmazlar.

Bunlar bir yaraya merhem olmazlar.

Bunlar teröristlere söz söyleyemezler. Bunlar terör sevicilere ses çıkaramazlar. Bunlar darbeci cuntacılara laf edemezler.

Bunların işi gücü ülkede kaos çıkartmakdır.

 

Bu ülke insanın birbiriyle hiç bir sorunu yoktur. Türk, Kürt, Alevi, Sünni herkes açık, kapalı serbest, kardeştir. Bu ülke hepimizin ortak vatanı, değeri ve vazgeçilmezidir.

 

Velhasıl! Bu gün başta yönetimde sağ- sol kimler olursa olsun, bu insanlar istedikleri gibi piyon olarak kullanamadıkları, dizayn edemedikleri, at koşturamadıkları, liderlerin ayaklarını kaydırmak için, her yolu mübah görürler. Bütün siyasi partiler bunu böyle bilsin..

 

Bu bildirinin adı bal gibi, bu millete, hükümete, demokrasiye "Muhtıra, Darbeye" davetiyedir..

Öyleyse gelin "HODRİ MEYDAN".

 

Ahmet Ali Canbaz 06.04.2021


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık