İLCE KAYMAKAMIMIZ İLCE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU YAYALARA ÖNCELİK DURUŞU-HAYATA SAYGI DURUŞU ETKİNLİĞİNE KATILDI

Haberler 29.09.2022 18:26:12 0
Trafikte yaya önceliği konusunda dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak, yaya ve okul geçitlerinde sürücülerin uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak ve bu bölgelerde yayalara ilk geçiş hakkının verilerek sürücüler üzerinde doğru davranış modelinin geliştirilmesinin sağlanması amacıyla “Yayalara Öncelik Duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU” sloganıyla Ülkemiz genelinde gerçekleştirilen kampanya kapsamında ilçemizde yaya geçitlerinde etkinlikler düzenlendi.
İlk olarak 80. Yıl Cumhuriyet İlk/Ortaokulu önünde bulunan yaya/okul geçidinde başlatılan “Yayalara Öncelik Duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU” etkinliğine Sayın Kaymakamımız Emir Osman Bulgurlu, İlçe Jandarma Komutanı Bayram Veyil, İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar, Saçak Belediye Başkanı Ramazan Yarım, Bölge Trafik Denetleme, İstasyon Amir Vekili Muhammet Umut Elaldı, kurum amirleri, Çerkeş Belediyesi Zabıta Birimi, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Etkinlik kapsamında kampanya vurgulanarak bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık oluşturma konularında broşürler dağıtılarak, güvenli trafik hususları hatırlatıldı. Ardından E80-D100 Karayolu, Çerkeş-Kızılcahamam Yolu ile kavşak ve geçit noktalarında İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çerkeş Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği personelleri ile müşterek uygulamalar yapılarak bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık oluşturma konularında broşürler dağıtıldı.
Sayın Kaymakamımız Emir Osman Bulgurlu bütün vatandaşlarımızı trafik konusunda daha duyarlı davranmaya, karşılıklı saygı çerçevesinde belirlenmiş kurallara riayet etmeye davet ederek, kazasız günler temennisiyle tüm vatandaşlarımıza hayırlı yolculuklar diledi. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek vatandaşlarımıza sağlık, huzur ve esenlik temennilerinde bulundu.

  • Çarşamba 1.9 ° / -2.8 ° Düzensiz hafif karli
  • Perşembe 1.4 ° / -2.7 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar
  • Cuma 1.2 ° / -5.8 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar