ÇIRAKLIKTAN PATRONLUĞA GİDEN YOLUN YOLCUSU ÇERKEŞ'LİLER

Haberler 10.06.2021 02:48:00 0


Şimdi size anlatacağım hikâye, Çerkeşli iki arkadaşın başarı öyküsüdür.

 Zamanın birinde, Çerkeş’te iki arkadaş varmış. Babaları da arkadaş olan bu iki arkadaş, çocukluklarını Ankara’da geçirmişlerdir. Yazları ise Işık dağın eteklerinde inak güderek, tarlada dedelerine yardım ederek geçirmişler. O zamanlar gençlerin hayalide şimdi gençlerden farklı değilmiş,  işe girip çalışmak, askere gitmek ve evlenmek, sonrada çoluk çocuğa karışmakmış.

 İki arkadaşın yolları askerden geldikten sonra bir arkadaşının yardımı ile girdikleri fabrikada buluşur.

 Çerkeş, çocuğu ya çalıştığı yerde ne iş olsa yapmışlar, meslek lisesinde öğrendikleri bilgilerinin üstüne koyup tecrübe sahibi olmuşlar, her birimde çalışmışlar işten kaçmamışlar hatta tuvalet temizlemişler, yani sizin anlayacağınız çalıştıkları birimde müdürlük ve sorumluk sahibi olmuşlar, sizin anlayacağız her işi yapmışlar.

 İki arkadaş, işlerinde o kadar çok yükselmişler ki, gittikleri toplantılarda yaptıkları işlerde siz bu fabrikanın ortakları mısınız?

 Diye sormuşlar.

Hayat bu sonra anlaşmazlıklardan dolayı İki arkadaş ve onlara katılan kişi ile birlikte yaşamlarının bir parçası olan fabrikadan ayrılmış.

 Dört arkadaşla birlikte işten ayrılarak, çalıştıkları ve en iyi bildikleri işi yapmak için bir araya gelmişler.

2004 yılında Ankara Öveçler semtinde iki ayrı apartman dairesinde sermayesi eş dosttan alınan borç para ile kurulmuşlar,

Bu yol o kadar zormuş ki, bu yoldan iki arkadaşı dönmüş, para kazanamayacağız burayı satalım, yâda satın alın demişler.

İki kafadar Çerkeşli eşten dosttan, buldukları para ile burayı ortaklarından almışlar.

Yeni ekip kurmuşlar.

Yıl 2004,Bu kurdukları şirketin ne adını bilen varmış, ne de sermayesi,

Yıl 2021, cirosu 2 milyon lirayı geçen bir şirket, Ankara Ostim’de beş katlı binasında 60 kişi personeli ile hizmet vermektedir.

Yakın bir zamanda ise inşaatı devam eden kendi binasında hizmet verme heyecanını yaşamaktadır.

Firmamız yaklaşık 2000 m² kapalı alanda 60 kişilik personeli (50 kişi Çerkeşli) ile çalışmalarını sürdürmektedir. Demir Çelik, Kimya, Metalürji, Petro-kimya, Gıda, Çimento, Cam, Seramik, Plastik, Makine, Savunma Sanayii ve diğer sanayii dallarına hizmet vermektedir.

 

 

 Merak ediyorsunuz işte bu iki arkadaşı,

İşte bu iki güzel insan Çerkeş’in Yumak’lı köyünden Serkan Çakıroğlu ve Mustafa Karapınar’ın hikâyesi, bu hikâye ORDEL’ın hikâyesi, İşte bu hikâyenin kahramanları ile yaptığımız röportaj, iyi seyirler

youtube kanalımız ÇERKEŞ VUSLAT TV
  • Çarşamba 1.9 ° / -2.8 ° Düzensiz hafif karli
  • Perşembe 1.4 ° / -2.7 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar
  • Cuma 1.2 ° / -5.8 ° Orta kuvvetli veya yogun ve sagnak seklinde kar