Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
TEMİZ BİR ÇERKEŞ İÇİN BİYO GAZ BELEDİYE ELELE

TEMİZ BİR ÇERKEŞ İÇİN BİYO GAZ BELEDİYE ELELE

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

 

 

Çerkeş belediyesi mahallelerinde büyük ve küçükbaş hayvan besleyen ahır sahiplerinin ya kapalı gübre havuzu yapacağını ve gübre biriktiremeyeceğini bildirdi.  Hayvancılık yapan halkın ise gübrelerini Biyo gaza vermesini istedi.

BULAŞICI HASTALIKLAR AÇISINDAN RİSK

Çerkeş Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; ilçemizde insanlarla iç içe yapılan hayvan besiciliğinin ve besicilikte kullanılan, ahır ve ağıllar, çevre ve toplum sağlığını olumsuz yönde etkilediği belirtilerek, hayvansal artıkların özellikle de bulaşıcı hastalıklar açısından büyük risk oluşturduğu ifade edildi. Çerkeş Belediyesinin ve Biyogaz tesisinin ortak bir çalışması olan katı atık toplama çalışmaları başladı.

Ahırların önünde, boş arazide ve kuyu olmayan bölgelere biriktirilen bütün katı atıklar toplanacak. Sizde hayvan üreticisiyseniz kapınızın önünde atık var ise Çerkeş Belediyesine veya Biyogaz tesisimizin yöneticilerine başvurarak atıklarınızı aldırabilirsiniz.

İletişim:

Çerkeş Biyogaz Tesisi: 05302856172

Çerkeş Belediyesi: 03767661081

Diğer yandan Çerkeş vuslat haber gazetesi biyo gaz mühendisi Kubilay beyden yapılan çalışma hakkında bilgi aldı.

Çerkeş biyogaz tesisi fidanlık yolundaki hayvan çiftliklerinden başlayarak eski gübre yeni gübre temizlik ve bertaraf çalışmaları devam etmektedir hasan beyin talimatıyla şuan da Ulusu mahallesine ağırlık vermekteyiz hedefimiz bayrama kadar tüm Çerkeş’teki gübre temizliğini yapmak İlçemizdeki büyükbaş havyan üreticilerimizin hayvan atıklarını topluyoruz.

Belediye başkanı Sn. Hasan SOPACI ve ulusu mahallesi muhtarımız Ersin Kantar bizlere yer temininde bulunduğu için şükranlarımızı sunarız dedi.

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250