Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
HASAN SOPACIDAN RADİKAL KARARLAR ÇARŞI TARİHİ DOKUYA UYGUN  YENİLENİYOR

HASAN SOPACIDAN RADİKAL KARARLAR ÇARŞI TARİHİ DOKUYA UYGUN YENİLENİYOR

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

 

7 Yıla yakın belediye başkanlığı yapan Hasan Sopacı tek tek projelerini hayata geçirmeye başladı. Çerkeş’te çevreye yarar sağlayan, süregelen gelenekte köklü değişiklikler yapan ve çevreyi yönetmek için önce inşaat ve tadilat alanında katı kurallar getiren,

Sopacı son olarak radikal bir karar alarak çarşı içindeki dükkânları restore ettirerek, çarşıya tarihi bir doku kazandırmak için Kültür ve Turizm Bakanımız Sn. Mehmet Nuri Ersoy’u, Milletvekilimiz Sn. Salim Çivitçioğlu ile birlikte ziyaret etti.

İlçemizde restorasyonuna başlanacak olan “konaklar” ,”eski Çarşının “aslına uygun sağlıklaştırılması,”4. Murat camii ve hamamının “restorasyonu ve rekontruksiyon çalışmaları  ve  “Kara elmas treni” İçin görüşmeler yaptı.

Çerkeş’i  tarihimizle kültür ve turizm bölgesi yapmak için projeler hazırlayan Hasan Sopacı sosyal medyadan bir teşekkür mesajı yayınladı.

Sopacı Mesajında “Kültür ve Turizm Bakanımız Sn. Mehmet Nuri Ersoy’u ,Milletvekilimiz Sn Salim Çivitçioğlu ile birlikte ziyaret ettik.

İlçemizde restorasyonuna başlayacağımız “konaklar” ,”eski Çarşının “aslına uygun sağlıklaştırılması,”4. Murat camii ve hamamının “restorasyonu ve rekontruksiyon çalışmaları İle “Kara elmas treni” İçin görüşmeler yaptık.

#Hedefimiz Kadim tarihimizle Çerkeşimizi kültür ve turizm bölgesi yapmak.

Yakın ilgisi ve destekleri için Bakanımız Sn. Mehmet Nuri Ersoy ve Bakan Yardımcımız Sn. Nadir Alpaslan’a teşekkürlerimi sunuyorum.”Dedi.

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250