Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
KARABÜK’TE ÇELİK İŞÇİSİNDE KENAN YILMAZ ISRARI

KARABÜK’TE ÇELİK İŞÇİSİNDE KENAN YILMAZ ISRARI

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

Öz Çelik İş Sendikası Genel Merkezi, KARDEMİR’de yapılacak olan delege seçimleri ile ilgili tamamen tarafsız kalacaklarını ve hiçbir şekilde işçinin oyuna müdahale edilmeyeceğini açıkladı.

“Karabük Şube seçimleri ile ilgili üyelerimize ve kamuoyuna duyurulur” başlığı ile yapılan yazılı açıklamada işçinin özgür iradesi ile demokratik ortamda bir seçim yapılacağının altı çizildi.

Öz Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Başkan Yardımcıları Bayram Altun, Recep Akyel ve Ferhan Öner ile Genel Sekreter Hicret Bozoklu imzasıyla yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Kardemir işçisi “Teşekkürler Yunus Başkanımız, Teşekkürler Genel Merkez Yöneticilerimiz. Bizim seçme ve seçilme hakkımızı korumalarından ve tarafsız bir şekilde delege seçimlerinin hür irademiz ile sandıkta noktalamamızı sağlamalarından dolayı çok memnunuz” şeklide düşüncelerini ifade ediyorlar.  

KARDEMİR A.Ş’de yetkili olan Öz Çelik İş Sendikası’nın Ağustos ayı içinde yapacağı delege seçimleri, toplu iş sözleşmesinin sonuçlanması ile hızlı başladı.

125 delegenin seçileceği KARDEMİR iş yerlerinde delege seçimleri ile ilgili kulis çalışmaları her geçen gün daha da yoğunlaşırken, Karabük Şube Başkanlığına hazırlanan ve fabrika içindeki tüm kısımlarda delege listesi çalışmalarına başlayan Kenan Yılmaz önemli açıklamalarda bulundu.

“İŞÇİNİN HÜR İRADESİNE SAYGI DUYULMALI”

Öz Çelik İş Sendikası Karabük Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Kenan Yılmaz “Uzun yıllar sonra KARDEMİR işçisine dayatma liste yapılmadan ve müdahale edilmeden, hür iradesi ile delege seçimi yapılma imkanı sağlanıyor. Çelik işçisinin seçme ve seçilme hakkına herkesin saygı ile yaklaşması gerekir. Kimse bu delege seçimlerinin işçi arasında huzursuzluğa yol açacağını savunmasın.” Dedi.

“Ne zamandır demokratik seçimler, demokratik sandık, seçme, seçilme hakkının adı huzursuzluk ve kavga oldu?” sorusunu yönelten Kenan Yılmaz “Ben çelik işçisine güveniyorum. İşçi arkadaşlarımın demokratik bir seçim ortamında en iyi kararı vereceklerine inanıyorum. Kimse yapılacak olan bu delege seçimlerini, huzursuzluk olarak adlandırmasın ve işi barışını bozacak kavga ortamına sürüklemesin, zaten başarılı da olamaz.” Dedi.

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250