Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
KIZILCAHAM ÇERKEŞ TÜNELİ AÇILDI DARISI DUBLE YOL İÇİN OLSUN

KIZILCAHAM ÇERKEŞ TÜNELİ AÇILDI DARISI DUBLE YOL İÇİN OLSUN

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

Ankara’nın Kızılcahamam ilçesini Çankırı’nın Çerkeş ilçesine bağlayan 2 bin 71 metrelik Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans yöntemi ile katıldığı törenle Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Adil Kara İsmailoğlu tarafından 27 Şubat 2021 Cumartesi günü açıldı. Ankara ve Çankırı milletvekilleri ve Kızılcahamam belediye başkanı ve Çerkeş belediye başkanlarının yanı sıra STK başkanları açılışa katıldı

Açılan bu tünel Kızılcahamam Çerkeş arası duble yol olduktan sonra Bölgemizin her türlü gelişmesine katkı sağlayacak, ilçemizi Başkent Ankara’ya bir adım daha yakınlaştıracak, Kastamonu, Sinop ve Karabük illerine yolculuk yapanlarında ilçemizden geçmesini sağlayarak, ilçemiz ekonomisine büyük katkı sağlayacak.

 

Kızılcahamam ile Çerkeş arasında yüksek rakım ve eğimden kaynaklı kış şartlarının etkisi en aza indirilerek, ulaşım standardı artırılmış ve güvenli trafik akışı sağlanmış oldu.

6 kilometrelik mevcut güzergâhın uzunluğu tünelle 3,6 kilometreye düşürülerek yol 2,4 kilometre kısaltıldı.

Proje sayesinde yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçların bu güzergâhı tercih etmesiyle Kızılcahamam ve Çerkeş ilçelerinin ekonomi, kültür ve turizm açısından gelişimine de katkı sağlanacak.

 

Çerkeş vuslat haberin edindiği bilgiye göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na duble yol projesi verildiği söylendi.

.

 

 

 

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250