Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
ÇANKIRI’NIN EN  BÜYÜK İLÇESİ ÇERKEŞ

ÇANKIRI’NIN EN BÜYÜK İLÇESİ ÇERKEŞ

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

Çerkeş ilçemizin 2020 yılı nüfusu 16.805 ve merkez nüfusu 9479 olarak açıklandı. Bu nüfus en sağlıklı nüfus sayımı oldu çünkü salgın hastalıktan dolayı hiç kimse illerden gelip nüfus aldırmadı.

 Çerkeş belediye başkanımız Hasan Sopacı nüfus artınının yorumunu şu şekilde yaptı

“2014 Yılından itibaren gelişen ve büyüyen Çerkeş ilçemizin 2020 yılı nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) adrese dayalı nüfus kayıt sistemi verilerine göre,  köyler ve belde ile birlikte nüfusu 16.805 ve merkez nüfusu 9479 olarak açıklanmıştır. 2016 yılında doğalgazı ilçemize kazandırdıktan sonra Çerkeş özlemi duyan gurbetçilerimiz ilçemize yatırım yapmaya konut almaya, konut yapmaya başladılar.  İlçemizde çöplükten dünyaya ihracat yapan bir Organize Sanayi Bölgesi oluştu ve hızla gelişiyor.  11 fabrikamızın açılışını gerçekleştirdik.

Daha sonrasında 4 fabrikamızın temellerini de attık. Geçtiğimiz 2020 yılı içerisinde 4 fabrikamızın da tahsislerini yaptık. Şu an 1200 vatandaşımız Çerkeş OSB de istihdam ediliyor.

Bu sayının her yıl katlanarak artmasını hedeflemekteyiz.

Sanayileşmenin yanı sıra Kültür ve Turizm odaklı projeli çalışmalarımız da devam ediyor.

Yeni çarşı, sokak sağlıklaştırması, Kültür Merkezi, Işıklar Konağı, Pir-i Sani Hz. Etrafı peyzaj projemiz ile birlikte ilçemiz ciddi anlamda kültürel değişikliğe uğrayacaktır. İnşallah ilçemizin daha da hızla kalkındığı, büyüdüğü, refah seviyesinin hızla arttığı, ilçede yaşayan vatandaşlarımızın her anlamda mutlu olduğu bir ilçe olma yolunda çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.

İkametgâh konusunda duyarlı olan tüm vatandaşlarımıza, muhtarlarımıza ve dernek başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Gururla söyleyebiliriz ki Çankırı’nın en büyük ilçesiyiz… Diyerek sözlerini bitirdi.

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250