Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
BAŞKANIM YA İHALE ET YA İŞLET

BAŞKANIM YA İHALE ET YA İŞLET

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

 

Turan Demir ile Çerkeş’te vuslat izleyenlerinden Çevreye duyarlı vatandaşların da şikâyetine yol açan Hoca Ali Rıza Mesire Alanı’nın içler acısı halini çektik bugün.

 

Hemen hemen her konuda suçladığımız belediyeden önce, piknik yaptığı yeri temiz tutmayan, yiyecek ve ambalaj atıklarının yanı sıra her tür katı atığı piknik alanına atmaktan imtina etmeyen Çerkeşli piknikçi vatandaşlar sorumlu tutuyoruz,

İşletme hakkı Çerkeş Belediyesi’nin olan Hoca Ali Rıza mesire alanlarını belediyenin ilgisizliği doğa harikası mekânın çirkin görüntülere sahne olmasına neden oluyor.

Malum Pandemi sürecinde insanların en çok ihtiyaç duyduğu, açık havada, sosyal mesafe kuralına uygun olarak piknik yapma, dinlenme ve doğal güzelliklerden faydalanma imkânı sunan yerlerde gezmesi. Çerkeş’te çoğu insan buradan habersiz.

Çerkeş’te bazı insanların içki içme mekânı olmuş, olsun.

 Edebi ile içsin çevreye sahip çıksın bizi ilgilendirmez.

 Şimdilerde çöp ve içki şişesi yığınının altında kalan Hoca Ali Rıza mesire alanlarını, duyarsız piknikçi vatandaşlar piknikten sonra geriye bıraktığı yüz yıllarca kaybolmayan içki şişesi, plastik atıklar, cam atıklar, kâğıt ve karton ambalajlar, çöp kutularına atılması gereken ama piknik alanında bırakılmış çöp, atık dolu.

 Poşetler ve hatta alkol şişelerinden oluşan çöp yığını sıcak yaz günlerinde adeta hastalıklara davetiye çıkarıyor.

 

Çerkeş Belediyesinden denetim ve temizlik bekleniyoruz.

Madem buranın işletmesini Orman işletmesinden devir aldınız çalıştırın.

Burada yakında YİBO gibi talan edilir, kilitler zorlanmış çam ağaçlarının yanında ateş yakılmış yakında o bina da yanarsa hiç şaşırmam.

Mesire alanını kullanan vatandaşların çevresel değerlerin korunması konusundaki duyarsızlık ve eğitim yetersizliği nedeniyle çöplüğe çevrilen Çerkeş Hoca Ali Rıza mesire Alanı’nın doğal güzelliğinin korunması için Çerkeş Belediyesi’nin mesire alanını umursamaz tavrından vazgeçerek, mesire alanları ile ilgili denetim ve temizlik yapma sorumluluğunu yerine getirmesi isteniyoruz.

Burası D 100 ile entegre olarak çalışırsa para basar. Çerkeş yöresel ürünler satılır.

Sayın Belediye başkanım Hasan Sopacı milli servet heba olmasın Hoca Ali Rıza mesire alanına sahip çık.

 

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250