Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
İSTANBUL ÜMRANIYEDE ÇERKEŞ DOGAL BESİLİ KURBANLIKLARINA BÜYÜK İLGİ

İSTANBUL ÜMRANIYEDE ÇERKEŞ DOGAL BESİLİ KURBANLIKLARINA BÜYÜK İLGİ

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

 

Çerkeş’te büyük baş hayvan üreticisi AYDIN KANTAR Kurban Bayramında tamamen Çerkeş’in Hacılar köyü yaylasında beslenmiş kurbanlıklarınızı İstanbul’a ayağınıza kadar getirdi ve Ümraniye  HEKİMBAŞI MAHALLESİ, KÜÇÜKSU CADDESİ, ÜMRANİYE SPOR TESİSİ YANINDA  satmaya başladı.

 Havyaların üreticisi AYDIN KANTAR taleplerin oldukça yoğun olduğunu Çankırılı Çerkeşli hemşerilerimiz Ümranıye’de .HEKİMBAŞI MAHALLESİ, KÜÇÜKSU CADDESİ, ÜMRANİYE SPOR TESİSİ YANINDA Kİ  hayvan pazarına beklediklerini söyledi,

Ortalama kurban fiyatları bu yılda yaş ve kilogramağırlıklarına göre büyükbaş 8-18 bin lira, 

Ayrıca hisseli satış, baskülle satış ve kurban kesiminin yapılacağını söyleyen aydın kantar fiyatların geçen yılla hemen hemen aynı olduğunu söyledi.

Çankırı hemşerilerine ise kurban alırken “hayvanlara ilk olarak yaşını doldurmuş mu ona bakmanız gerekiyor. Büyükbaş hayvanlarda 2 yaşında, olup olmaması önemli. Hayvanı alıcıların kontrol etmesi gerekir. Herhangi bir uzvunda veya kulağı kesik gibi ya da boynuzu kırık, ayağında problem olan, tüy yapısı bozuk mu bakılmalı.

 Ayrıca hayvanların küpeli olup olmamasına bakmaları lazım. Küpesiyle yetiştiriciden pasaportu istenerek oradan da hayvanların yaşını görebilirler” dedi ve Çankırılı ve Çerkeşli hemşerilerini uyardı

Sizlere Çerkeş hacılar köyünün yaylarında beslenmiş bu hayvanları kurbanlık etmek isterseniz bizi bu

0535 559 51 30

0552 943 40 05

numaradan arayın.

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250