Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
MESUT EPİÇ BU YIL KURBANIMIZ KEÇİ KOYUN OLSUN

MESUT EPİÇ BU YIL KURBANIMIZ KEÇİ KOYUN OLSUN

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

Yaklaşan Kurban Bayramında hayvan üreticileri kurbanlıklarınızı satmaya devam ediyor.

 Çerkeş’in en çok küçükbaş kurbanını satan üreticimiz Mesut EPİÇ ile kısa bir sohbet ettik

Yıllardır Çerkeş’imizde küçükbaş hayvancılık üretimi yapan bu işin duayeni olmuş bir isim  Mesut EPİÇ

Mesut EPİÇ İlçede insanların gönlüne girmeyi de başarmış 2 dönemdir İdris Mahallesi muhtarlığı yapmakta. İdris mahallesi muhtarımız ve Çerkeş’in en büyük küçükbaş hayvan yetiştirici Mesut EPİŞ Çerkeş vuslat habere Kurban bayramının İslami açıdan önemine vurgu yaparak kısa bir sohbet gerçekleştirdik.

Mesut EPİÇ “Kurban, Allah’a yaklaşmak anlamına gelir. Hz İbrahim’e oğlu İsmail’in yerine kesmesi için Allah tarafından koç hediye edilmesi nedeniyle koç, kurban bayramlarının simgesi haline gelmiştir. Dolayısıyla Hazreti İbrahim’den bu yana her yıl maddi güce sahip Müslümanların yerine getirdikleri kutsal bir ibadettir. Kurban bayramı ayrıca vatandaşlarımız arasında kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışmaya vesile olması açısından da yüzyıllardır önemini koruyan sosyal bir olaydır.

  Kurban Bayramlarında akla öncelikle koç gelir. Küçükbaş hayvancılık bizlere atalarımızdan kalan bir miras olması yanında peygamberler mesleği olması yönüyle de yüzyıllardır Ülkemiz coğrafyasının vazgeçilmezi olmuştur. Geleneksel damak tadı ve fiyat olarak ekonomik olması nedeniyle de insanlarımız her yıl kurban bayramlarında çoğunlukla küçükbaş hayvanı tercih etmektedir.

Çerkeş vuslat haber: Muhtarım bu yıl sizden niçin kurban alsınlar.

İsteyen isteği yerden alsın, Bizim hayvanlarımız tamamen Doğal yayla hayvanlarıdır, doğal ortamda besleniyor. Etinin lezzeti de oradan geliyor. Diğer bir husus ise. Özel kesimhanemizde sağlıklı ortamda kurbanlıklarınızı kesimini gerçekleştiriyoruz. Kuzu, Toklu, kısır, koç ne isterler ise bulunur. İsteyenler Telefon numaralarından bize ulaşa bilir : 0 544 729 16 90 – 0 536 590 08 91.

Dolayısıyla bu bayramda da vatandaşlarımızın koyun keçiyi tercih edeceklerini bekliyoruz ve diyoruz ki bu yılda kurbanınız koyun keçi olsun.  Bize bu fırsatı sunan Çerkeş vuslat habere teşekkür ederim. Dedi

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250