Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
15 GÜNDE KUMAŞ BULDU, DİKİŞ MAKİNASI  BULDU MASKE ÜRETİMİNE  GEÇTİ

15 GÜNDE KUMAŞ BULDU, DİKİŞ MAKİNASI BULDU MASKE ÜRETİMİNE GEÇTİ

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

 

Çerkeş Belediyesi Koronovirus pandemisi sebebiyle kullanılan cerrahi maske fiyatlarının astronomik artışı ve karaborsaya düşmesi sebebiyle


Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, belediyenin imkânlarıyla maske üretilip, sterilize işleminden sonra halka ve ihtiyaç duyan kurumlara dağıtmak üzere maske üretimi yapılması için çalışma başlattı.

Onun için diyar diyar gezerek sonunda Kilis’te ki medikal cerrahi maske kumaşı üretim tesisinden kumaşı bularak kumaş ihtiyacını giderdi.

İlk etap maskeleri tekstilde yaptırıp dağıtımına başladı.

Sonra yollara düşüp yine diyar diyar gezerek dikiş makinalarını getirerek Çerkeş millet kıraathanesini atölyeye çevirip İlk etapta 20 bin maske üretimi için kolları sıvayan gönüllü hanımları, maske dikimine devam ediyorlar.

Çerkeş vuslat haberin sorularını yanıtlayan Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı , “Üretimine başladığımız maskeleri ihtiyaç duyan kurumlara ve mümkün olduğunca halkımıza ücretsiz şekilde dağıtacağız, toplamda 120 bin maske yapmayı hedefliyoruz dedi. Sopacı sözlerine “ gün fırsatçılık değil birlik olma ve elbirliği ile bu salgının önüne geçme günüdür. Sağlığınız ve refahınız İçin gece ve gündüz çalışmaya devam ediyoruz.

Yeter ki siz evde kalın, sağlıklı kalın” diyerek sözlerini bitirdi

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250