Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
YARDIM SEVERLİK ÇERKEŞLİNİN DNA’SINDA VAR.

YARDIM SEVERLİK ÇERKEŞLİNİN DNA’SINDA VAR.

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

YARDIM SEVERLİK ÇERKEŞLİNİN DNA’SINDA VAR.

 

Koronavirüs salgınının Çerkeş’teki ekonomik yaralarını devlet-millet el ele vererek sarmaya çalıştığımız bugünlerde Çerkeş Belediye Başkanı Hasan SOPACI Belediye başkanlığı sıfatını bir kenara koyarak tüm Türkiye’ye örnek olacak bir çalışmaya imza atıldı. Koronavirüs salgını yüzünde kapan berber kahvehane vb. İş yerlerinin kirasını kendi cebinden ödeyeceğini söyledi,

 Çerkeş’in bazı dernek başkanlarını hali vakti yerinde olan esnafları dünya markası ilçemizdeki fabrikaları Çerkeşli iş insanlarını harekete geçirmek adına, Hasan paşa çok iyi bir hamle yaptı. Çerkeş komşusu açken tok yatan bizden değildir sözünü yangında, depremde, iflas edenlere işten atılanlara, iş sız kalanlara düstür edinmiş bir ilçedir.

Ben inanıyorum ki, başkanın bu yardımına kayıtsız kalmayacak Çerkeş’in asıl insanları inanın harekete geçecektir

Kısa sürede çığ gibi büyüyen kampanyaya çok sayıda hayırsever destek vermeli.

Virüs ve ekonomik sıkıntılardan dolayı Çerkeş’imizde birçok iş yerimiz kapandı. Bu korona virüsü gündelikçi çalışanları, garsonları, hamallık yapan emekçileri, boyacıları ve küçük esnafla, kimsesi olmayan yaşlı 60 yaş üstü olan etkiledi ve insanlarımızı zor duruma düşürdü. Onun içinde aş evi bir an önce açılmalı.

Sizden Çerkeş’te 10 yıl basın olarak emek vermiş bir insan olarak rica ediyorum. Siyasi hesaplaşmayı, kini, kavgayı, haseti şu zor ve mübarek aylarda bırakalım.

 Sizden rica ediyorum, Çerkeş’in hali vakti yerinde olan iş insanları

Sizden rica ediyorum, ilçemizde üretim yapan Çerkeş’imiz dünya markaları

Sizden rica ediyorum, asil Çerkeşliler karınca kararınca en az bir kumanya alın o da yeter. Ramazan ayını beklemeye gerek yok ihtiyacı olan Çerkeş’imizde ki insanlarımıza gıda kumanyası hazırlayıp çevremizdeki ihtiyaçlı insanlarımıza ulaştıralım

 Yardım severlik Çerkeşlinin DNA’sında var. Onun için Çerkeş’ten dilenci çıkmaz. Çünkü Çerkeşli yardım severdir. Kızar küs durur ama küs durduğuna, kızdığına bile yardım eder.

Sevgili okurlarım Kimse kimsenin kalbinden geçeni bilemez imkânı olmayanlara imkânı olanlar yardımcı olması maksadıyla bu yazıyı yazdım

Lütfen yardım eden iş insanlarına reklam için yapıyor deyip de insanları karşı suizanda bulunmayın.

Seversiniz, sevmezsiniz, beğenirsiniz beğenmezsiniz Hasan paşa bir kıvılcım çaktı, inşallah bu kıvılcım alev olur. Çerkeş’te birçok insanın temel gıda ihtiyaçları var. İhtiyaçlı komşularımıza yardım elini uzatmak amacıyla Çerkeş’te partiler üstü bir çalışma yapıp gönüllülerden oluşan ( komisyon kurulup) STK aracılığı ile kampanyayı başlatmak zorundayız.

 

Korona virüsü ülkemizin hatta dünyanın ortak sorunu ancak diğer illerde ve ilçelerde ihtiyaç sahipler vatandaşları mağdur etmemek adına da bir zahmet Çerkeş’imizin vergi rekortmenlerimiz başta olmak üzere hali vakti yerinde olanları elini taşın altına koymalılar.

Allah (cc) kullarının bir kısmına bir musibet verdiyse onları o musibetle diğerlerini de musibete uğrayanların yanında ne kadar durdukları, onlara ne kadar destek olduklarıyla imtihan edecektir

 Çerkeş evinizde kalın

Sağlıcakla kalın,

 

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250