Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
ÇERKEŞ ALİÖZÜ KÖYÜNDE COVİT-19 PANİĞİ

ÇERKEŞ ALİÖZÜ KÖYÜNDE COVİT-19 PANİĞİ

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

 

 

Çerkeş vuslat haberin flaş haberi İstanbul’dan geçtiğimiz günlerde ÇERKEŞ’İN ALİÖZÜ köyüne cenazeye gelen bir bayanın İstanbul’da Karantina alınması ve bunu sosyal medyada belediyenin resmi sitesine yazılan bir mesajla öğrendik 

Haberimiz yayına girdikten 1 saat  sonra hastalığa yakalanan bayanın oğlu  Fatih TOZAN tarafından  gazetemiz arandı ve bilgi verildi.

İşte konuşma

“Turan abi 11 gün önce annem Aliözü köyüne cenazeye geldi , aynı gün İstanbula döndük ,annem rahatsızlandı öksürükğü vardı,doktorlar ilaç verip gönderdi ,3 gün sonra  annem hastalığı kötüye gidince tekrar hastaneye gittik bu kezde test yaptılar ve pozitif çıktı.

Şu anda tüm aile karantina altındayız .Bizler gerekli açıklamayı kaymakamlığa .belediyeye ,jandarmaya,ve ilçe sağlık kuruluna bilgi verdik köyümüz şu anda karantina altına alındı.”Dedi.

ÇAN-DEF 1 BÖLGE BAŞKANI  ÖNDER TOZAN SOSYAL MEDYA HESABINDAN  ANESİNİN DURUMU HAKKINDA ŞU AÇIKLAMAYI YAPTI

 “Saygıdeğer köylülerim Annemiz şuan Marmara üniversitesi hastanesinde corona vürisi tedavisi görmektedir. Kendisi 11 gün önce İsmail Çokgören cenazesine gitmiş ve ne cenaze yemeğine ne de kimseyle yakın temasda bulunmamıştır.
Cenazeden geldikten sonra ertesi gün üşütmeden dolayı hastaye başvurduk ve bütün tahlilleri yapılmış olup corona vürisi olmadığı söylenmiş ilaç verilip eve gönderilmiştir. 5 gün sonra (24 Mart Salı günü akşam) iyileşme olmadığından hastaneye tekrar götürüp tahlil yaptırıldı bu sefer doktor corona şüphesi den dolayı test alınmıştır. Ve perşembe gecesi pozitif sonuç çıktığı telefonla bildirilmiş olup tedavisi başlanmıştır. Sağlık kurulundan bilgilendirme yapılacağı söylenmiştir. Cuma günü ev halkı kendi kontrolümüz altında karantinaya alınmıştır. Sağlık kurulu tarafından kontrol edilmekte olup takip altındadır. Direktifleri doğrultusunda hareket ediyoruz.
Tekrar belirtmek gerekirse hastalık biline biline köye gidilmemiştir. köyden gelindiğinde hastalık neğatif çıkmıştır. Bunu özellikle belirtmek istiyorum.
Bu zorlu süreci ailemizle birlikte atlatacağız inşallah dualarınızı bekliyoruz.”
Dedi.

Şimdi asıl soru medya yolu ile halk neden bilgilendirilmedi.

Kaymakamlık, jandarma,belediye ,hastane kimden neyi neden kimden  saklıyor.

Üstelik dışarıdan gelen ve köylerde evi olan bazı vatandaşlar, korona virüs nedeniyle köylerindeki evlerine yerleşmeye başladı. Çerkeş belediyesi dışarıdan gelen vatandaşların 15 evden çıkmaması konusunda uyarılarını gün boyu sürdürdü.

 Maalesef bu virüs büyükşehirlerde de etkisini daha çok gösterirken, bu şehir merkezinde oturan bazı kişiler daha güvenli olduğu gerekçesiyle akın akın köylere gelmeye başladı.

Bir vatandaşlar  bugun gazetemize normalde köye yazları geliyorduk. Ama korona virüs nedeniyle köyde daha güvenli olacağımız için 1 hafta önce geldik. Oğlum, eşi ve torunumu da getirdik. En azından kapının önü temiz hava, var. Dışarı çıkmıyoruz, evin bahçesindeyiz. Günü yemek ve temizlikle geçiriyoruz. Misafir kabul etmiyoruz, biz de gitmiyoruz, evdeyiz” şeklinde konuştu.

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250