Anasayfa Logo Üstü Reklamı – 1150×150
Anasayfa Logo Üstü Reklamı – 1150×150
Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
ÖĞRENCİLER eba  YARIN BAŞLIYOR

ÖĞRENCİLER eba YARIN BAŞLIYOR

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

Milli Eğitim Bakanlığınca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle eğitime verilen 1 haftalık aranın ardından 23 Mart’tan itibaren yarın uzaktan eğitim başlatılacak. Uzaktan eğitim kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 23-27 Mart tarihlerinde TRT ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden eğitim görecek. TRT’den yapılacak eğitimlerde öğrenciler, bir program dahilinde kendilerine uygun saatlerde derslerini dinleyecek.

Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan binlerce ders videosunun yer aldığı EBA’ya “www.eba.gov.tr” adresinden ulaşım sağlanacak. Bunun yanı sıra mobil cihazlara, App Store ve Google Play üzerinden EBA uygulaması indirilebiliyor.

EBA’ya, özel okullar da dahil olmak üzere tüm e-okulda tanımlı öğretmenler, öğrenciler ve veliler giriş yapabiliyor. Bu konuda “www.eba.gov.tr” adresinde “yardım” butonu altında ayrıntılı bilgiler yer alıyor.

RESME TIKLA GİR

 

ARKADAŞLAR ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU!!

Çocuklarımız ve gençlerimiz eğitimi ve geleceği için lütfen diķkat..

Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitim başlayacak ve bu yüzden internet sağlayıcıların kapasitesi yeterli olmayacak ve internet çökebilecek .Pazartesi günü itibariyle saat 9.00 itibariyle eğitim saatleri arasında keyfî ve gereksiz,lüzümsüz internet kullanımı yapmayalım! İNTERNETİ O SAATLERDE ÖĞRENCİLERE BIRAKALIM. Selfielerinizi,özlü sözlerinizi,sanal fotoğraflarınızı,whatsapp muhabbetlerinizi bir kaç saat yapmayın.İnternet öğrencilere kalsın!!BU KONU GERÇEKTEN ÇOK HASSAS ve ÖNEMLİDİR. DUYARLILIK VE FEDAKARLIK BİZLERE DÜŞER…

Hüseyin ATUNTAŞ GÖNDERİSİ

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250