Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
YAPRAKLI’DA FUTBOL KATİLLERİ  HAPİS YATABİLİR

YAPRAKLI’DA FUTBOL KATİLLERİ HAPİS YATABİLİR

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

 Yapraklı ilçe stadında, Çankırı Amatör Futbol 1’inci Ligi 9. Hafta mücadelesinde Yapraklı Belediye spor ile Kurşunlu Belediye spor takımları karşılaştı.1-4 biten maçtan sonra yenilen Yapraklı Belediye spor futbolcuları ile galip gelen Kurşunlu Belediye spor futbolcuları arasında kavga çıktı.  Güvenlik güçlerinin müdahalede yetersiz kaldığı olaylarda polis havaya ateş açarak futbolcuları dağıtmaya çalıştı.

 

 Olay, Kurşunlu Beldespor’un 4-1’lik galibiyetiyle biten maçın ardından iki takım oyuncuları arasındaki küfürleşmeyle başlayarak kavgaya dönüşmesi ile başladı.

Yenilgiyi kendi sahasında hazmedemeyen Yapraklı Spordan bazı futbolcuların taraftarlardan destek alarak misafir Kurşunlu Spor oyuncularının toplandığı yedek kulübesindeki oyunculara saldırdı. 

Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör gayretleri polise yardımcı olarak kavganın daha fazla büyümesinin önüne geçtikleri görüldü.

Aynı olayların geçen yıl ve önce ki yılda yaşanması Çankırı’nın amatör kümede bir ligi bile doğru dürüst idare edemediğini bir kez daha gösterdi.

Çankırılı yöneticiler ve emniyet güçleri önceki olaylardan ders almamış olacak ki aynı olaylar devam ediyor.

Kurşunlu belediye başkanı spora verdiği destekle ilçeler içerisinde son dört yıla Kurşunlu Belediye spor damgasını vurdu.

 

Önlemler yetersiz, sahalar yetersiz, sağlık önlemleri yetersiz ve güvenlik yetersiz ve futbolcular ve taraftarlar sporda şiddet yasasında bi haberler.

Kurşunlu Belediye spor polis ve jandarma eşliğinde ilçeden çıkartılarak Çankırı’ya kadar refakat edilmesi misafirperver Yapraklı spor taraftarına futbolcusuna yakışmadı.

Olayları her sene olmasını Çerkeş vuslat haber olarak Çankırı amatör ligden sorumlu başkanı Celal Kamanı arayarak bilgi aldık.

ÇERKEŞ VUSLAT HABER: Başkanım her kavgada izleyiciler başrolde oluyor, tavsif etmiyoruz ama futbolcu sahada bir birine horozlanır kavga eder, ama hemen yatışır. Sivilleri kapıdan saha içine kim alıyor. Bu görevliler işini yapmıyorsa işsiz o kadar insan var. İlçe halkının sporda şiddet yasasından haberi var mı?

Celal Kaman her yıl artan olayları değerlendirdi

Celal Kaman “ Olaylar geçmiş yıllara göre azalma göstermiştir. Evet, eksiklerimiz var ama maçlarda o ilçenin belediye başkanı kaymakamı emniyeti maç öncesi önlemini almalı, Sporda şiddet yasasına dikkat yeni cezalar ağır izleyiciler hapis yatabilir. Biz elimizde delilleri saha komiserinden ve gözlemciden alırız, eğer kavgaya karışan sivil isimler bize gelirse gereken girişimde bulunuruz. Bu isimler emniyette olması gerekir.

Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz, bazıları spor kardeşlik ve dostluk olduğunu unutmuş bunlar hatırlatılmalı ”Dedi.

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250