Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
YENİ YILIMIZ, BELEDİYEMİZİN 150.YILI VE SULTAN IV. MURAD HAN YILI KUTLU OLSUN

YENİ YILIMIZ, BELEDİYEMİZİN 150.YILI VE SULTAN IV. MURAD HAN YILI KUTLU OLSUN

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

2019 yılı içerisinde, sizlere hizmetin en iyisini sunmak için yoğun bir çaba gösterdik. İlçemizin önemli ve öncelikli sorunlarının tespitini yaparak vatandaşlarımızın günlük hayatını kolaylaştıracak her alanda çözümler geliştirmeye çalıştık.

Çerkeş’te yaşamanın farklı ve ayrıcalıklı olduğunu hissettirecek hizmetlerimizle, ilçemizi kalkındırmaya, unutulmuş değerlerimizi canlandırarak aydınlık geleceğimizi hemşerilerimizle birlikte inşa etmeye devam edeceğiz.  2020 yılında ilçemizi her yönden daha ileriye götürmenin heyecanı ve gayreti içerisinde her alanda büyüyen ve gelişimini sürdüren bir Çerkeş için gece gündüz demeden çalışacağız.

Hizmet aşkımızı perçinlemek adına siz değerli hemşehrilerimizin desteğine ve duasına daima ihtiyacımız var. Sizlerden aldığımız bu güçle, Çerkeş adına yaraşır çalışmalarımızın kesintisiz ve eksiksiz sürmesi için gayret, azim ve enerjimizi hep diri tutacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; 2020 yılının ilçemize, milletimize, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, bereket dolu bir yıl diliyorum.
1870 yılında kurulan Belediyemiz 2020 yılında 150 yaşına girmiştir. Bu kapsamda ilçemizi imar eden Sultan IV. Murad Han’a vefa borcumuzu ödemek için ilçemizde 2020 yılını Sultan IV. Murad Han yılı ilan ediyoruz. Yıl boyunca çeşitli etkinliklerle Belediyemizin 150. Yılını ve Sultan IV. Murad Han yılını kutlayacağız.
 
SULTAN IV.MURAD HAN (1612-1640)
Sultan 1. Ahmed in oğlu olan Sultan IV.Murad Han, 11 yaşında iken 17. Osmanlı padişahı olarak tahta geçmiştir. Revan (Erivan-Ermenistan) ve Bağdat (Irak) fatihi olarak anılır. Osmanlı da ilk ciddi ıslahat çalışmalarını başlatan Sultan IV. Murad Han, 1640 da 28 yaşında hayatını kaybetmiştir.
Çerkeş ilçemizin kurulmasında büyük pay sahibidir. Şöyle ki ; 1635 tarihindeki Revan (Erivan-Ermenistan) seferinden dönüşte (H.3 Recep 1045- M. 13 Aralık 1635) ilçemize uğramış ve konaklamıştır.  Burada bir camii, hamam ve bir han yapılması için Silahtar Mustafa Paşa’ya talimat vererek Muradiye Camii, Örenköy Camii ve IV. Murad hamamı yapılmış, Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılan Kemer Köprü IV. Murad Han zamanında tamir edilmiştir. Günümüzde bu eserlerden sadece hamam mevcuttur. Çerkeş ilçemizin kurulup gelişmesinde önemli bir yere sahip olan Sultan Murad Han hazretlerine Allah tan rahmet dilerken şükranlarımızı arz ediyoruz.
 

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250