Anasayfa Logo Üstü Reklamı – 1150×150
Anasayfa Logo Üstü Reklamı – 1150×150
Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
ÇERKEŞ ŞOK TA ŞOK EDEN HİLELİ ETİKETLER

ÇERKEŞ ŞOK TA ŞOK EDEN HİLELİ ETİKETLER

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

 ŞOK’TA ŞOK EDEN HİLELİ ETİKETLER

 ​Sevgili Çerkeş halkı…!

 Büyük marketlerden alışveriş yaparken dikkat!

 Çerkeş  Şok marketimizden alış veriş yaparken, raflarda etikette başka fiyat, kasada başka fiyat uygulandığını fark ettim.

Bugün Şok markette, Koska helva etiket fiyatlarında farklılığı fark ettim. Fişimi aldıktan sonra reyona gidip fotoğraf çektim. Ve kasiyere gösterdim, kasiyer ürünü iade edebilirsin dedi. Haberlik bir durum olduğu için iade etmedim

Çerkeş’te büyük marketlerin para kazanma hileleri bitmek tükenmek bilmiyor. Hilede sınır tanımaz hale gelen bazı satıcılar; rafta başka kasada başka fiyatla tüketicinin karşısına çıkıyor. Kasa ile raf arasında kimi ürünlerde kuruşluk, kimilerinde de 2 katına varan fiyat farkları görülebiliyor. Gıdadan giyime, elektronikten mobilyaya pek çok sektörde karşılaşılan bu hile, fatura incelenirse fark ediliyor. En çok  süper marketlerde rastlanan bu hile, vatandaşımızın gözünden rahatlıkla kaçabiliyor. Dikkatli tüketiciler ise ürünün raf fiyatı ile kasa fiyatını kıyaslayarak, parasının peşine düşüyor.

 Fişte yazan fiyatı inceleyin, diyeceğim ama çok alış veriş yapan bir insan tüm fiyatları aklında tutmaya bilir. Onun için sık sık denetim yapılmalı diye düşünüyorum.

Sizlerde dikkat edin, fazla para ödemeyin.

Çerkeş’te Avukatlık yapan AV. Akın TÜRKOĞLU, kimi işletmelerin yasaları hiçe sayarak fiyat hilesine başvurduğunu belirterek, “Kasaya gittiğinizde farklı bir fiyatla karşılaşan tüketici, raftaki fiyatı ödemelidir. Perakendecinin bunun dışında fiyat talep etme hakkı yoktur” dedi.NOT: BU KONUDA KASİYERLERİN HİÇ BİR SUÇU YOKTUR ETİKETLER VE FİYATLAR  ŞOK MERKEZDEN  BELİRLENİYOR.

 

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250