Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
HASAN PAŞA’DAN BİR İLK DAHA

HASAN PAŞA’DAN BİR İLK DAHA

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

Çerkeş’te vatandaşlarımızın yürüyüş yapabilecekleri ve araç trafiğinden uzak bisiklet kullanabilecekleri bir alanı hizmete giriyor. Tüm çalışmalar bitti ve en sonda ışıklandırmanın bitmesi ile şu an kullanılabilir duruma geldi.

Çerkeş hükümet caddesindeki, Ihlamur sitesinin önünden başlayıp 2 km Çerkeş Trafik bölge müdürlüğüne kadar olan alanda hizmet verecek

İlkleri yapan Çerkeş belediye başkanı Hasan Sopacı Çankırı ilçelerinin içinde yine bir ilke imza atarak bisiklet ve yürüyüş yolunu da yaptı, daha önceden de ilçe içinde ilk trafiğe kapalı cadde yapmıştı.

İlklerin başkanı Çerkeş belediye başkanı Hasan SOPACI Çerkeş vuslat Haber’e yaptığı açıklamada  “Hükümet Caddesi bisiklet ve yürüyüş yolu, aydınlatma çalışmalarımızla güzel bir görünüme kavuştu. Vatandaşlarımızın yürüyüş yapabilecekleri ve araç trafiğinden uzak bisiklet kullanabilecekleri bir alanı hizmete sunuyoruz.

Bütün uğraşımız halkımızın yaşam kalitesini artırmak için ..İlçemize hayırlı olsun .”dedi

.

Bu Bisiklete yolu basit bir yol değildir,

Bu yol Çerkeş’teki birçok genç ve halkı bir araya getirecek,

Bu yol arkadaşlıklara sebep olacak,

Bu yol yardımlaşmayı, öğretecek.

 Bu yol kötü alışkanlıkları bitirecek

Bu yol adam satmayı bana neciliği bitirecek

Bu yol fitne fesat dedikoduyu bitecek ilk adım olacak

Nasıl mı?

Anlatayım?

Çerkeş’imize bu bisiklet yolu çocuklar ve halkımız arasındaki kardeşliği, birbirlerine bağlanmayı ve insanların birbirlerine karşı selam vermeye, selamlaşmanın da arkadaşlığa olmaya sebep olacak. Sadece çocuklarımız değil bizlerde boş zamanımızda internetin başından kalkıp üç beş tane arkadaş yan yana gelip, gezer, hale geleceğiz.

Halkımız bu bisiklet yolunda yeni arkadaşlar bulacaklar, birbirleriyle samimiyet kuracaklar selamlaşacaklar.

Çerkeş genci unutulmuş birçok değerimizi yeniden kavrayacak. Örneğin birinin bisikleti arızalandığı zaman diğerleri onu bırakıp gitmez gitmeyecekte sizin anlayacağınız yardımlaşma ve zor kalana yardımı öğrenecekler.

Çerkeş’in çocuğu duyarlıdır, tanımasa bile birbirine yardım eder. Çerkeş’te bir zamanlar çok güçlü olan arkadaşlık bu yol sayesinde aralarında ki bağ daha da güçlenecek.

Eskiden bu bisiklet yolunu yoktu, ama Ulusu’ da Potuklar ve değirmen önü mevkiinde yüzerken balık tutarken arkadaş olduk. Bisiklet yolları yapılmakla Çerkeş’te gençlerimiz daha güzel aktivitelere katılırlar hale gelecek belki içlerinden mafyacılık oynayanlar çıkar ama onlarda düzelir, çünkü sevginin arkadaşlığın yanında, kavga nefret olmaz barınmaz. Bu yol bir bisiklet yolunda fazla bir şey…

İlklerin başkanı teşekkürler.

 

 

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250