Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
ÇERKEŞ’TE  BU GÜN FİDAN ,YARIN NEFES KAMPANYASINA BÜYÜK İLGİ

ÇERKEŞ’TE BU GÜN FİDAN ,YARIN NEFES KAMPANYASINA BÜYÜK İLGİ

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarafından yayımlanan genelge ile Türkiye’de ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak için 11 Kasım “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak ilan edildi.

Aynı anda bince fidan dikildi

Türkiye genelinde 2 bin 23 noktada 11 milyon fidan dikmeyi hedefleyen Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ‘Geleceğe Nefes’ projesi kapsamında Çerkeş orman işletmesi müdürü Sinan ADAŞ tarafından organize edilen ve dikime ilgi çok büyüktü.

Çerkeş’imiz de Yalıözü, Uluköy, ve Kiremiçci ağaç dikimi yapıldı. Saçak ağaçlandırma alanında belediye başkanı, mülki ve idari amirler öğrenci ve vatandaş binlerce fidanı toprakla buluşturdu.

‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyası bünyesinde Çerkeş’te 3 lokasyon da toplam 20 bin fidan dikilirken, Çerkeş’te binlerce fidan toprakla buluştu. Yeni yapılan etkinlikle ilçede 2019 yılı içerisinde dikilen fidan sayısı 20 bine ulaştı.

Konu ile ilgili olarak Çerkeş orman işletme müdürümüz Sinan ADAŞ Çerkeş vuslat habere şunları dedi.

“20.000 adet fidan dikim etkinliğimizi 11.11.2019 saat.11.11 de Çerkeş’e bağlı Yalıözü, Kiremitçi ve Uluköy’de aynı anda gerćekleştirmiş bulunmaktayız.

Bu güzel ve anlamlı günde  bizleri yalnız bırakmayan başta Çerkeş kaymamamıza, Çerkeş ve saçak belediye başkanlarımıza kamu kurum kuruluşların değerli çalışanlarına, Çerkeş halķına. Muhtarlarımıza, köylerde yaşayan vatandaşlarımız sevgili öğrencilerimize tüm katılımcı hanımefendi ve beyefendilere en kalbi şükranlarımı sunuyorum… Ayrıca bu etkinlikte gösterdikleri üstün gayret ve başarıdan dolayı orman işletme şeflerimizi, memurlarımızı ve işçilerimizi tebrik ediyorum… Ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun…”

‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyasına katılan Çerkeş belediye başkanımız Çerkeş vuslat haber verdiği demeçte

“İlçemizde geleceğimize nefes olacak 11 milyon ağacı toprakla buluşturma kampanyasına katkı sağladık. Hizmetlerin en güzellerinden biri olan ağaç dikme seferberliğini Belediye Başkanlığını aldığımız ilk günden bu yana devam ettiriyoruz ve bu heyecanımızı artırarak ilçemizi yemyeşil bir alana çevirmek istiyoruz.

Bu konuda diktiğimiz fidanlara sahip çıkarak geleceğimize nefes aldırmaya yardımcı olan duyarlı tüm halkımıza Şükran’ları mı sunuyorum.

Yalıözü köyünde bu Programı hazırlayan Kaymakamımız Zikri Şahin’e Saçak Belediye Başkanı Ramazan YaRım’a, Çerkeş Orman İşletme Fidanlık Müdürü Sinan Adaş ve personeline, Öğretmenlerimize ve kıymetli öğrencilerimize, Saçak halkına, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes Kampanyasına katılan çerkeş kaymakamımız Zikri ŞAHİN ‘de kaymaklık sitesinden halka seslendi.

Tarım ve Orman Bakanlığının ‘’ 11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes’’ sloganıyla tüm yurtta hayata geçirdiği  ‘’Geleceğe Nefes’’ seferberliği kapsamında ilçemiz Yalıözü, Kiremitçi ve Uluköy Köylerinde fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Fidan Dikim etkinliğine Sayın Kaymakamımız Zikri ŞAHİN, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan SOPACI, Saçak Belediye Başkanı Ramazan YARIM, Orman İşletme Müdürü Sinan ADAŞ, daire amirleri, stk temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kara çam, mavi ladin, toros ladini, ceviz, badem, iğde ve ıhlamur ağaçlarından oluşan toplam 20.000 fidan toprakla buluştu.

Sayın Kaymakamımız Zikri ŞAHİN fidan dikim etkinliğinin düzenlenmesinde emekleri geçen Çerkeş Orman İşletme Müdürü Sinan ADAŞ’A, ekibine ve katılımcılara teşekkür ederek tüm vatantaşlarımızı bu güzel seferberliğe katılma çağrısında bulundu.

 

 

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250