Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
BÜYÜLÜ DEFİNE DEFİNECİLERİ BÜYÜLEDİ

BÜYÜLÜ DEFİNE DEFİNECİLERİ BÜYÜLEDİ

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

Bayramören ilçesine bağlı Sarıkaya köyünde tılsımlı olduğuna inandıkları defineyi bulmak için kazı yaptıkları iddiasıyla jandarma tarafından gözaltına alınan, aralarında Almanya’dan gelen bir imamın da bulunduğu 8 kişi, önce tutuklandı, sonra itiraz üzerine tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

 

Almanya’da yaşayan Yüksel Veli A., Çankırı’nın Bayramören ilçesi Sarıkaya köyü yakınlarındaki arazide gömülü define olduğunu öğrendi. Bunun üzerine Erhan Ç. ile iletişime geçen Yüksel Veli A., tılsımlı olduğuna inandığı hazinedeki büyüyü bozmak için yine Almanya’da yaşayan imam İsa P.’ye ulaştı. Almanya’dan gelen Yüksel Vali A. ve İsa P’nin de aralarında bulunduğu 8 kişilik grup, geçen 24 Ekim’de akşam saatlerinde definenin olduğu bölgede inceleme yaptıktan sonra kazı çalışması başlattı. İş makinesi ile 5 metre derinliğinde çukur kazan şüphelilerin yanında bulunan İsa P. de sürekli ayet okuyup, dualar etti.

 

 

Jandarma ekipleri devriye atarken, gözcülük yapan Erhan Ç. ve kazı alanı yakınında bulunan aracın içinde Maksut ve Ali T. kardeşlerden şüphelendi. Bölgede araştırma yapan jandarma ekipleri, kaçak kazı yapıldığını saptadı.Jandarma ekipleri Maksut ve Ali T. kardeşleri, aracın içinde yakaladı. Kaçan Yüksel Veli A., İsa P. ve Erhan Ç., jandarmanın takibiyle yakındaki köyde, otomobille kaçan Ümit S., Özkan S. ve Teyip T. de yine ekiplerin çalışmasıyla yakalanarak gözaltına alındı. Birbirlerini tanımadığını iddia eden şüphelilerin telefonları incelendikten sonra daha önceden bir araya geldikleri tespit edildi. Şüphelilere ait araçlarda yapılan aramalarda, 13 yüzük, 63 de sikke bulundu. Kazıda kullanılan dedektör ve iş makinesine de el konuldu.

 8 kişi, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece ‘Kültür ve Tabiat Kanunu’na muhalefet suçundan tutuklandı. Şüphelilerin tamamı, 2 gün sonra tutuklamaya yönelik yaptıkları itirazın ardından Çankırı Sulh Ceza Hakimliğince, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

RESİMLER TEMSİLİDİR.

KAYNAK:http://www.cankiribulteni.com/

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250