Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
ÇERKEŞ DOĞAL GAZLI EVLERE KÖMÜR YARDIMI YAPILDI?

ÇERKEŞ DOĞAL GAZLI EVLERE KÖMÜR YARDIMI YAPILDI?

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, Çerkeş  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı gibi kurumlar aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere kış aylarında yapılan kömür yardımının fakir ailelerin yanında, bazı uyanık  ihtiyaç sahibi olmayan doğalgazlı evlere verildiği ve bu kömürlerin satıldığı iddia edildi. Çerkeş vuslat haber olarak konuyu araştırdık fotoğrafladık.

Çerkeş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından dağıtılan kömürlerde ciddi anlamda adaletsizliklerin olduğunu ve kömür yardımına gereksinim duyulmayan, evinde doğalgaz kullanan, ekonomik durumu iyi olan vatandaşlara bu kömürlerin dağıtıldığını iddia etti.

 “İhtiyaç sahibi olmayan kişilere verilen kömürlerin satıldığı yönünde ihbarlar gazetemize gelmektedir. Biz de Çerkeş vuslat haber olarak bu durumları Çerkeş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü ile bilgi paylaştık.

Çerkeş vuslat haber olarak vatandaşımızın haklı olduğu noktalarda vatandaşımızın da yanındayız. Ama Çerkeş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Çerkeş’te -900 ton kömür dağıtıyor. Bu 900 ton kömür dağıtılırken gerçek muhtaç ailelere değil de, bu kömür tam tersine maddi durumu iyi olan, evinde doğalgazı olan, evi ve altında arabası olan kişilere dağıtılmaktadır. Yani bu kömürü hak etmeyenler almaktadırlar. Hak eden vatandaşlar gasp eden ve hak sahibi ailelerinin hakkı olan bu kömürleri alanlara gereken cezai işlem uygulanacağından hiç şüphemiz yoktur.

 

Aldığımız duyumlara göre Çerkeş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü tek tek dağıtım yapılan kömürlerin evde olup olmadığı tespit için edilecek verilen insanların tekrardan yardıma muhtaç olup olmadığı

Araştırılacaktır, suistimal varsa ise gerekli ceza verilecektir. Bilgisine ulaştık bizlerde takip edeceğiz.

 

 

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250