Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
ÇERKEŞ ALİÖZÜ KÖYÜNDE İNEKLER PEŞ PEŞE ÖLÜYOR

ÇERKEŞ ALİÖZÜ KÖYÜNDE İNEKLER PEŞ PEŞE ÖLÜYOR

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

 

Çerkeş Aliözü köyünde inekler ölüyor çiftçi perişan. Perşembe ve cuma günü ineklerin hastalanarak, yerden kalkamadığı ve öldüğü gözlendi.

Aliözü köyünde matem havası var .

Çerkeş Aliözü köyünde ineklerini yaylıma salan çiftçilerin inekleri tavuk çiftliklerinden dökülen tavuk dışkısı nedeniyle hastalandığı iddaa ediliyor.  Veteriner hekim tarafından koruyucu aşısı yapıldığı hastalığın kontrol altına alındı tarafımızca tesbit edildi.

Çiftçiler şu anda ineklerinin başında bekliyor.

 

Buradan Çerkeş vuslat haber olarak sesleniyoruz.

Çerkeş ilçe tarım müdürlüğüne ve Çankırı İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden bir an önce bu inek hastalıkları  araştırılıp mağdur olan ve tek geçim kaynağı bu hayvanlar olan çiftçimize,

Devletin yardım veya bir katkısı, olmasını bekliyoruz. Bu inek ölümlerine sebep olanların bir daha aynı hatayı yapmamasını için gerekeni yapmanızı istiyoruz.

haberimizin yayınlanmasından yaklaşık 15 dakika sonra Çankırı Milletvekili Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Sayın Salim ÇİVİTCİOĞLU gaztemizi arayarak haberden yeni bilgisi olduğunu ve geçmiş olsun dileklerini ileterek gerekli mercileri alıp Çerkeş vuslat habere bilgilendireceğini söyledi.

Çankırı Milletvekili Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Sayın Salim ÇİVİTCİOĞLU 5 Dakika sonra bizleri arayarak bilgilendirdi. AliÖZÜ köyüne tarım il müdürlüğünün gittiğini, ölümlerin perşembe cuma günü olduğunu çiftcilerin ölümleri halktan sakladığını ve tavuk gübresinden gerçektiği  bilgisini verdi.  tekrar ÇERKEŞ ALİÖZÜ KÖYÜ ÇİFTCİSİNE geçmiş olsun dileklerini iletti.

ÇERKEŞ VUSLAT HABER ARAYAN ÇERKEŞ BELEDİYE BAŞKANI Hasan SOPACI DERİNDEN DUYDUĞU ÜZÜNTÜ DİLE GETİREREK” ALLAH BÖYLE BİR OLAYI BİR DAHA YAŞATMASIN. BUNUN İÇİN TÜM  ÖNLEMLER ALINSIN, ALİÖZÜ KÖYÜNE GEÇMİŞ OLSUN” DEDİ.

 

 

 

 

 

 

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250