Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
“NEREDESİNİZ’HABERİNE FARUK VE HÜSEYİN BAŞKANDAN BASIN AÇIKLAMASI

“NEREDESİNİZ’HABERİNE FARUK VE HÜSEYİN BAŞKANDAN BASIN AÇIKLAMASI

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

 

Çerkeş vuslat yazdığı haber ile gündem olamaya devam ediyor.işte yaptığımız

ÇERKEŞ’İN KADERİ DEĞİŞİYOR, NEREDESİNİZ?   

https://cerkesvuslathaber.com/2077-2077.html

Haberimize esnaf odası başkanımız Faruk TAŞKIN  ve  Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Erdoğan dan basın açıklaması geldi.Bu basın açıklamasını noktası virgülune dokunmadan yayınlıyorum

Öncelikle sanayii ve ticaret bakanımızın ilçemize gelmesi hepimizin gurur kaynağıdır, ilçemiz adına ve şahsım adına ve yönetim kurulu adına çok sevindik. Bu vesile ile bakan beyin ilçem adına verdiği sözlerde organize sanayii bölgesinde meslek lisesi sözü verdiği içinde için teşekkür ederim, organize sanayii bölgesinde ki program Çarşamba günü olduğundan çarşı esnafımızın çoğu ve kendimde katılamadım o gün bizim bölgenin pazarıdır. Çok canlı olur esnafın iş yapma günüdür. Esnafımız borçludur, mevsim kısadır program başka bir güne alınmış olsaydı, inanıyorum ki herkes katılırdı.

Çünkü memleket hepimizin memleketi, birde devlet büyükleri yetkilileri bir yere ziyaret ve açılış yapacakları daha önceden program altına alınır. Böyle durumlarda önceden ilçe yetkilileri toplantı yapar. İlçenin sorunları masaya yatırılır. Ortaklaşa kararlar alınır. Dosyalar yapılır bu dosyalarda ilçenin yetkili kişiler  gelen devlet büyüğüne dosyayı taktim eder. Bizler STK olarak bu toplantılara çağırılmıyoruz. Belediye hoparlöründen yâda birkaç saat önceden ısmarlama ile haberimiz oluyor. Bizler STK olarak hem şahsım olarak memleketimizi seven kişileriz çünkü burada yaşıyoruz. Memleketimiz için her zaman taşın altına elimizi koyarız.1994-1999 arasında OSB kuruldu o tarihte milletvekilimiz, Aytacı ilçemize  kazandıran Sayın Mete Bilgün Bey o zamanki belediye başkanı SAYIN MEHMET Kiraz abi ile sanayisi bakanlığına giden dosyalarda her birimizin emeği imzası vardır. Çünkü o dönemde belediye meclisindeydik.

Onun için birileri ben yapıyorum, Onun Çerkeş vuslat haber olarak “ nedeydiniz” diye haber yaptınız ya bizlerde sizlere geniş çaplı bir açıklama yapıyoruz. Bu memlekete bir çivi çakan herkesten Allah razı olsun bu memleket hepimizin

Bu basın açıklamasını  yayınladığını  için Çerkeş vuslat habere teşekkür ederiz

Esnaf Odası başkanı

Yönetim kurulu adına

Faruk TAŞKIN.

Ardından Çerkeş Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Erdoğan  ÇERKEŞ VUSLAT HABER’DE hakkında çıkan sorulara yanıt verdi.

Başkan Erdoğan;

“Çerkeş’imizin Saygıdeğer Basınları;

Basınımız sayesinde halkımız, ilçemiz ve bölgemizdeki haberlerden bilgi sahibi oluyoruz. Fakat sizler dürüst, tarafsız, adaletli, kimsenin maşası ve piyonu olmadan araştırarak gerçekleri yazdığınız zaman gazeteci olursunuz.

Çerkeş Vuslat Haberde şahsım ve temsil ettiğim kurumla ilgili Çerkeş Organize Sanayi Toplu Açılış Törenine Bakan geldiğinde neden katılmadığımız soruluyor. Emin olduğum soru Vuslat Habere biri veya birileri tarafından zoraki haber yaptırıldı.

Şahsım ve kurumum adına Çerkeş’e gelen Bakan, Milletvekili ve herhangi bir misafirimizi ağırlamaktan gurur duyarız. Çerkeş’imize hizmet yapılacaksa elimizi değil gövdemizi taşın altına koyarız. Bu işleri de yaparken gösteriş, menfaat peşinde olmayız.

Bizi, Çerkeş’e hizmet gelmesini istemiyorlarmış diye soranlar ortada yokken, şahsım Konut Yapı Kooperatifi, Çerkeş Küçük Sanayi Sitesi, Halk Bankası Şubesi, İlçe Emniyet Müdürlüğüne Trafik Tescil Şubesi, Sosyal Güvenlik Kurumu şubesi açtırmak, o dönemde TOKİ’yi, Organize Sanayi Bölgesinin Çerkeş’e kurulmasında Çerkeş’e Yüksek Okul açılması için o dönemin Kaymakamları ve Belediye Başkanlarıyla gerekli kurumları aşındırıyorduk.

Neden katılmadığımıza gelince;

  1. Üst birliğimizin 3 ay önceden belirlemiş olduğu seminere katıldım ve kurumumu temsil ettim.
  2. Başkaları gibi şuradayım deyip, başka yere gidip üyelerimi kandırmadım.  Seminerim de Kıbrıs’da idi.

‘Çerkeş’te Olsam da Gelmezdim’

Bakanın geleceği ile ilgili Kurum tarafından diğer kurumlara bildirilir, davet edilir. Biz de kurum olarak ne yapmamız gerekirse yaparız. Bizler Belediye anonsu ile yapılan organizasyonlara katılmayız.

Siyasi gücünüzü kullanarak oradaki işverenleri her türlüyü baskıyı yapacaksınız. 31 Marttan önce yağmur, çamur demeden işçileri mitinglerinize katılmaları için baskı yapacaksınız, parti bayrakları sallatacaksınız, mitinglere katılmayanları, size oy vermeyenleri, sizin işe aldırmadıklarınızı işten çıkartacaksınız. Çıkardığınız işçilerin evinde çorba pişiyor mu, çocuğunun sütü var mı, demeyeceksiniz. Hatta boşanma aşamasına gelen aileler var.

İş yerlerinin Çerkeş esnafından alışveriş yaptığını soruyorsunuz. Bende sizlere soruyorum. Baskıyla o iş yerleri hangi esnaflardan alışveriş yapıyor bir araştırın.” Dedi

ETİK GAZETECİLİK ADINA BAŞKANIMIZIN CEVABINI NOKTASI VİRGÜLÜNE DOKUNMADAN YAZDIM ŞİMDİ ÇERKEŞ VUSLAT OLARAK BENİ İLGİLENDİREN KISMINA CEVAP VERİYORUM.

Çerkeş Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Erdoğan   ÇERKEŞ VUSLAT HABER Kimsenin emri ile haber yapmaz ? Siz emirle haber mı yaptırıyorsunuz ki böyle bir yorum yaptınız, AYRICA BU HABERİ HASAN SOPACI’YA CEVAP NİTELİĞİNDE BASIN AÇIKLAMASI OLMUŞ OYSA HABERİ YAPAN BENİM YAZAN BENİM KATILMADIĞINIZIN SEBEBİNİ KISACA BANA AÇIKLAMIŞTINIZ.

???????????

ETİK GAZETECİK ADINA TÜM CEVAPLARINIZ ÇERKEŞ VUSLAT HABERDE YAYINLANACAK VE HER ZAMAN SÖYLÜYORUN ARA SIRA ELEŞTİRDİĞİM RAMAZAN YARIM ‘A BİLE KAPIM SONUNA KADAR AÇIK CANLI YAYIN DAHİL HABER CEVAP HAKKI TANIYORUM

  • BÜYÜK HARF İLE YAZMAK YÜKSEK SESLE SÖYLEME ANLAMINA GELİR
Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250