Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
ORGANİK ÇERKEŞ ALİÖZÜ KÖYÜ PATATESİ MARKA OLMA YOLUNDA

ORGANİK ÇERKEŞ ALİÖZÜ KÖYÜ PATATESİ MARKA OLMA YOLUNDA

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500
Çerkeş ilçesi Aliözü köyü’nde 4 yıldır patates üreticiliği yapan çiftçi, Abdulkadir ve oğlu Ali Doganözü geçen yıl 10 dönüm patates ektiğini, geçen sene ektiği üründen memnun kaldığını bu sene iki katını ektiğini Aliözü köyü organik patatesinin siparişlerine yetişemediği söyledi.
Çerkeş ilçesi Aliözü köyü’nde yaşayan çiftçi  Abdulkadir Doganözu, “patateslere ilaç veya her hangi bir katkı maddesi kullanmıyorum organik patates yetiştiriyorum. “dedi.  Bu sene 20 dönüm patates eken Abdulkadir ve oğlu Ali Doganözü 60 ton patates yetiştirdi, belirtti.
Ali Doganözü ise “Hiç bir şekilde kimyasal gübre ve ilaç kullanmıyoruz. Aliözü köyü patatesini bilen tanıyanlardan ve özelikle, Çerkeş Ankara ve İstanbul’da yoğun talep alıyoruz, Çerkeş’te Çarşamba günü müftülük binasının karşısında, Ankara’da ise siparişe göre her semte, İstanbul’da ise Sultanbeyli, Kartal, Pendik, Maltepe Başıbüyük. Zümrütevler’de satışlarımız var. Ayrıca Kaynarcada depomuz vardır isteyenler ALİ DOGANÖZÜ TEL:0530 777 78 02 ABDULKADİR DOGANÖZÜ TEL: 0533 549 91 10 ULAŞABİLİRLER” . Dedi

 Abdulkadir Doganozu, “Çerkeş de tarım da son yıllarda hayvancılık yüzünden yem ve buğday yetiştiriciliği daha çok yapılıyor ve hayvancılık yapmayan çiftçi zarar ediyor.   Çiftçimiz artık para kazanacağı ürünleri ekmeli mesela patates, nohut, fasulye,soğan vb. ekmeli Çerkeş üreticileri organik tarımda atağa kalkmalı. Dedi
Gelen patates ve soğan siparişlerinden oldukça memnun olan, organik tarıma inandığını ve organik tarım çalışmalarının toprağın verimliğini koruyarak çiftçiye daha yüksek kazanç getireceği düşüncesiyle bu alandaki çalışmaların çok kapsamlı şekilde yürütüldüğünü vurgulayan Abdulkadir ve oğlu Ali Doganözü Çerkeş Vuslat habere ‘de teşekkür etti.

Bizde tarımda öncülük yaptığı için Abdulkadir ve oğlu Ali Doganözü teşekkür ederiz.

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250