Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK “ÇERKEŞ GÖZ BEBEĞİMİZ”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK “ÇERKEŞ GÖZ BEBEĞİMİZ”

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çankırı’nın Çerkeş İlçe Belediye Başkanlığına ziyarette bulundu ve Çerkeş organize sanayii sitesinin açılışını yaptı.Protokol üyeleri tarafından karşılanan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çerkeş Belediyesinde ilçe hakkında bilgi aldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çankırı’nın Çerkeş ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) 10 fabrikanın toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, 600 milyon liralık yatırıma ev sahipliği yapan üretim merkezinin tam kapasiteyle çalıştığında 2 binin üzerinde kişiye ekmek kapısı olacağını belirtti.
Çerkeş Organize Sanayi Bölgesinde toplu açılış törenine yapılan konuşmaları sizlere sunuyoruz.
Törene AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Çerkeş belediye başkanı Hasan SOPACI ile il müdürleri Ak partili belediye başkanları,Ak parti Çankırı il başkanı Abdulkadir Çelik
Ak parti Çankırı il gençlik kolları başkanı Mustafa Furkan ATUNTAŞ ,il genel meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı..
Çankırı’nın Orta Anadolu’daki güçlü üretim merkezlerinden biri olmasını istediklerini belirten Varank, bu amaçla kente çeşitli alanlarda destek sunmaya devam edeceklerini vurguladı.

Çankırı’da 17 senede 5 milyar liralık sabit yatırımı teşvik edip, 13 bin kişinin istihdam edilmesini sağladıklarına işaret eden Varank, teknoparkta savunma, biyoteknoloji, elektronik, haberleşme, yazılım, nanoteknoloji ve ileri malzemeler alanlarında kümelenmeler olmasını planladıklarını anlattı.

Varank, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile bölgesel kalkınma desteklerinin de bakanlıklarının kontrolünde yürütüldüğüne değinerek, şöyle devam etti:

“Bu manada Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansımız (KUZKA) Çankırı’da 100’den fazla projeye 65 milyon liralık destek sağladı. Ajans desteğiyle kurulan güneş enerjisi santrali sayesinde temiz enerji üretimi yapılarak, belediye bütçesine her yıl 1 milyonun liranın üzerinde net katkı veriliyor. Şehrimizde butik müze konseptini geliştirerek Ankara-Zonguldak tren yolunu turistik güzergah haline getirmek için TCDD Açık Hava Müzesi Projesi’ni destekliyoruz. Çerkeş OSB’nin doğal gaz altyapısı, ajansımızın destekleriyle tamamlandı. Biliyorsunuz şehrimizde sicil almış 6 organize sanayi bölgesi bulunuyor. Korgun, Şabanözü ve Çerkeş OSB’lerinin altyapı inşaatları büyük ölçüde tamamlanmış durumda ancak doluluk oranları hala arzuladığımız seviyelerde değil.” Bakanımınız Mustafa Varank, Çerkeş vuslat haber gazetesi imtiyaz sahibi Turan Demir ile kısa bir sohbet etti bölge hakkında ve gazetemiz hakkında bilgi aldı bakanımızın bu ilgisi bizleri çok memnun etti. Bakanımıza teşekkürlerimizi sunarız


Bakanımınız Mustafa Varank,törenin ardından OSB’de bulunan sanayi tesislerini gezdi.
Size bu gezi “Doğdunun düzü” yöresel türkümüzün eşliğinde sunuyoruz. Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın..
https://www.youtube.com/watch?v=XKQeXEPADTA&feature=youtu.be

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250