Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
ÇERKEŞ GENÇLİK MERKEZİ NE İŞE YARIYOR?

ÇERKEŞ GENÇLİK MERKEZİ NE İŞE YARIYOR?

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500


Gençlik spor Müdürlüğüne ait Çerkeş gençlik merkezi yapılalı 2 sene oldu. Çerkeş’te hiç bir işe yaramıyor, bir müdürü var başka personeli yok her gün iki üç öğrenci gelip spor yapıyor. Yani elimizde mükemmel bir bina var 2 yıldır faaliyet yok, üniversite ise bu binayı istiyor ve okul için mükemmel bir yapı diyor. Çerkeş’te başka bir bina yok .Çerkeş MYO önündeki en büyük engel okul olmaması.
işte size okul.Çerkeş gençlik merkezi burası mükemmel bir yer.
Allah aşkına Çerkeş gençlik merkezi ne işe yarıyor?
Bilen var mı?

Sevgili vekillerim,
Sayın valim,
Sayın kaymakamım,
Sayın belediye başkanım,
Çerkeş ‘deki Çerkeş gençlik merkezi Çerkeş’te ne işe yarıyor?
Bilen varsa bir anlatsın.
Bilmiyorsanız bırakın Çerkeş MYO’ya verin de bir işe yarasın.

Mükemmel bir şekilde yapılmış olan Çerkeş Gençlik merkezi, Çerkeş’te 2 sene oldu hala açılışını bekliyor. Memur tayinleri bile yapılmamış olan bu gençlik merkezi şu anda bir müdür var. Ziyaret ettiğimizde ise üç beş öğrenciye hizmetle kaderine terk edilmiş durumda olduğunu sizlere aktarıyorum . Bu binanın Çankırı Karatekin üniversitesine devri yapılmış olsaydı, bu yıl öğrenciler ders yapacaktı,

Büyük illerde, kapalı spor salonu, halk eğitim merkezleri olmayan veya yeterli olmayan yerlerde mutlaka gençlik merkezi olmalı. Kimse bizi Gençlik Merkezi düşmanı ilan etmesin. Şu an Çerkeş Gençlik Merkezine Çerkeş’in ihtiyacı var. Gençlik Merkezi olarak Çerkeş’e çok lüx bir bina. Değişen büyüyen gelişen bir Çerkeş olduğumuzda ve ihtiyaç halis olduğunda yenisini yaparız.

Bu binadaki tüm faaliyetler hemen yayında bulunan kapalı spor salonunda da zaten yapılıyor.
“2 senedir göz göre göre devletin, çürümeye terk edilen binalarına bir yenisi mi ekleniyor?” demekten kendimizi alamadık, Bizim Çerkeş’te YİBO ile sütten ağzımız yandı.
Madem krizdeyiz madem ekonomik tedbirler uygulayacağız yeni ihalelerle inşaat yapmak yerine bina arayan kurumlara devredilmesiyle milyonlarca lira kâr elde edilebilir.

Bence Çerkeş’in kaymakamı Zikri Şahin ve Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı STK lar ve vekiller ile Gençlik Spor Bakanlığına gidip buranın devrinin Karatekin üniversitesine yani Çerkeş MYO verilmesi için top yekûn girişimde bulunmalı. Böylelikle milyonluk bu tesis bir işe yaramış olur.

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250