Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
ÇERKEŞ SARAYCIKLI DAVUT KÖYTEPE’İ ALKIŞLIYOR

ÇERKEŞ SARAYCIKLI DAVUT KÖYTEPE’İ ALKIŞLIYOR

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

Çerkeş bugün kültür mantarı satan iki genci görünce çok mutlu oldum. Saraycık köyünden çıkmış delikanlı gençler, üreten  gençler, kendisi küçük yüreği büyük gençler, çoğu yaşıtları kahvede okey oynarken, tatil yaparken, onlar Çerkeş’te tarıma yön veriyor.

Büyük olanın adı Davut KÖYTEPE Çerkeş’te kimsenin yapmaya bile cesaret edemediği kültür mantarını yetiştirmiş, bu yaşta bu mantarı pazara getirmiş satıyor  ya önemli olan bu değil mi?

Biraz sohbet etme imkânım oldu Davut ile  Ailesinin ekonomisine destek sağlamak amacıyla mantarı evin atında, tavuk gübresi ve saman ile kendi kurduğunu tesiste üretiyor.

Davut “Saraycık köyünde çiftçilik ile uğraşıyorum, kültür mantarı yetiştiriyorum. Ailemin ekonomisine katkı da bulunmak için bu işi yapıyorum bu işi büyüteceğim dedi,” helal olsun dedik. Yolun açık olsun genç girişimci Davut KÖYTEPE kardeşim inşallah Çerkeş’e Çankırı’ya örnek olursun.

Bu olay biz geçen sene alışılmışın dışında tarlaya patates ekip iyi paralar kazan Aliözü Abdulkadir  Doganözü’nün tarımda öncü olmasını hatırlattı.

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250