Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
OSMAN YILMAZ İLE ÇARDAKLI MUTLU

OSMAN YILMAZ İLE ÇARDAKLI MUTLU

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

Çardaklı beldesinde  jeotarmal su için sondaj çalışmalarına başlandı. 410 inildi, 800 metre derinliğe inilmesi planlanan sondajla çıkarılacak jeotermal su ile kaplıca turizmi geliştirilerek, bölgede organize seracılık yapılması hedefleniyor.

‪MTA tarafından Çardaklı Beldemizin İğdirözü Mevkiinde jeotermal sondaj çalışmaları başladı

‪MTA’nın en büyük sondaj kulesi olan NOV 750 ile yapılan arama faaliyetlerinde derinlik şuan 410. mt’de devam ediyor. Hedef 800 metre derinliğe kadar sondaj yapılması hedeflenen kazının  25 gün daha süreceği belirtildi. Jeotermal su kaynağının bulunması halinde bu alanda kaplıca turizmi geliştirilerek, organize seracılık bölgesi inşa edilmesi hedefleniyor.

Sondaj çalışmalarını her gün  yerinde inceleyen, Çardaklı belediye başkanı Osman YILMAZ ,Çankırı milletvekillerine valimize MTA  genel müdürüne ve çalışan personele teşekkür etti. Çardaklı  jeotermal su kaynağının beldenin değil bölgenin  kaderini değiştireceğini belirterek, “Bu çalışma ile hedeflenenin Çardaklı ‘da doğal kaplıca suyu olarak kaynaklar açısında şanslı bir Çavundur’a yakın beldede olmamız. Bu alanda yapılacak çalışmayla hedefimizin kaplıca turizmini geliştirmek ve organize seracılık bölgesi inşa etmek olduğunu belirtmek isterim. Beldemize  ve bölgemize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250