Anasayfa Logo Üstü Reklamı – 1150×150
Anasayfa Logo Üstü Reklamı – 1150×150
Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
HASAN PAŞA’DAN RADİKAL KARAR

HASAN PAŞA’DAN RADİKAL KARAR

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

Daha önce sizlere VALİM, KONAK DEĞİL ÇERKEŞ TARİHİ ÖLÜYOR başlığı ile ilgili tarihi bir binan nasıl tehlike saçtığından bahsetmiştik. Bu binaların can güvenliği açısından ne kadar tehlikeli olduğuna işte bu haber ile https://cerkesvuslathaber.com/valim-konak-degil-cerkes-tarihi-oluyor-905.html değinmiştik.

Bugün ise Hasan Paşa yıllardır kimsenin cesaret edemediği yıkımların kararını aldı.

Bu radikal karar Çerkeş halkı tarafından nasıl karşılanacak ilerleyen zamanda göreceğiz. Şu bir gerçek yangınlar azalacak. Madde bağımlıları yuvası haline gelen bu yerler yok olmuş olacak.

Çerkeş’te, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, metruk binaları yıkıyor.

Belediyenin resmi sitesinden yapılan açıklamada “İlçemiz sınırları içerisinde bulunan, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkım işlemi devam ediyor.

İlçemizde güvenlik açısından risk teşkil eden binalar bina sahiplerinin izni doğrultusunda Fen İşleri ekipleri tarafından yapılıyor.

İlçemiz sınırları içerisinde bulunan, mahalle sakinlerinin emniyeti ve sağlığı açısından risk oluşturan binaların yıkımını gerçekleştirmeye devam ettiklerini ifade eden Başkan Hasan Sopacı, “Mahallelerimizde, terkedilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden binaları, olumsuz bir durumla karşılaşmadan önce yıkıyoruz.

Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, metruk binaları muhtarlarımız aracılığıyla tespit edip, ev sahiplerinden de gerekli izni aldıktan sonra ya da mahalle sakinlerimizin talebi üzerine incelemelerimiz ve yine gerekli izinlerin alımından sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Vatandaşlarımızdan isteğimiz, mahallelerinde bu tür metruk bina var ise bizlere iletmeleridir. Bizlere bilgi verirlerse biz de belediye olarak, bir olumsuzluk yaşanmadan çözüm üretebiliriz” dedi

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250