Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
ÇERKEŞ’TE SU SORUNU TARİH OLDU.

ÇERKEŞ’TE SU SORUNU TARİH OLDU.

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

Çerkeş belediyesi, uzun zamandır kullanılan fakat toplum sağlığını tehdit ettiği için yenilenmesi gereken su hatlarını yenileyerek en az elli yıllık su ve şebeke sorununa noktayı koydu. İlçede 6000 aboneye hizmet veren Çerkeş

Belediyesi ömrünü tamamlamış asbestli boruları yeniledi. 600 tonluk depolardan 1.8 bar basınçlı su  aylık 40 bin liralık elektrik harcamadan su verilemiyordu ,bu nedenle işletim ömrü dolan asbestli boruları, uzun ömürlü, sağlıklı ve yüksek basınca dayanıklı borularla değiştirdi ve 1500 tonluk iki depo ile aylık 40 bin lira yıllık 480 milyon lira belediye tasarruf yapılarak  üstelik  4.2 barlık basınçla su verilmeye başlandı. 2 Temmuz itibarı yeni hat ve depolar hizmete girdi.

ÇERKEŞ’DE 140 KM SU HATTI SİL BAŞTAN YENİLENDİ

Çerkeş içme suyu şebekesi çalışmaları toplam da 140 km su hattı döşenerek yenilendi.

Su projesi 13.5 milyonluk bir proje idi. Proje bedelinin yarısı Çerkeş belediyesinden yarısı ise SUKAP’dan hibe olarak karşılandı. Aldığımız duyumlara göre bu projeye sahip sadece Türkiye’de 3-5 ilçe olduğunu öğrendik.

Çerkeş belediye başkanı HASAN PAŞA en çok önem verdiği projelerden biri olan Çerkeş su sorunu üstün bir çalışma sonucunda

Tam otomasyon sistemi kullanılarak yaptırmış ve artık kara düzen olarak tabir edilen su sistemi çöpe atılıp tamamen, vanalar bilgisayarla açılıp kapanan, klor sistemi tamamen otomatik suya karışımı yapılan, arıza ve hatlardaki bozuklukları PC den takip edilen, en az 30 –  40 yıllık sağlıklı ve kesintisiz su hizmetine kavuştu.

Bu başarılı çalışmasından dolayı Çerkeş belediye başkanı HASAN Paşa’ya ve Belediyemiz Su İşleri Müdürlüğü çalışanlarına ve emeği geçen tüm belediye personeline Çerkeş adına teşekkür ederiz. İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN.

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250