Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
BÖYLESİNİ NE GÖRDÜM, NE DUYDUM!

BÖYLESİNİ NE GÖRDÜM, NE DUYDUM!

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

Uzun bir süre yurtdışında kalıp ülkeme dönmenin rahatlığını yaşamadan, olaylar üst üste gündemdeki yerlerini aldılar. Ordu valisine it dedin, demedim tartışması günler sürdü. Yaşını başını almış sözde tarafsız, bağımsız gazeteciyiz diyenler göz göre göre ‘İt’ dememiş, ‘it’ der mi canım gibi sözlerle gözlerini ve kulaklarını kapattılar. ‘İt’ diyen de arkadaş da dedim bedelini ödemeye razıyım veya özür dilerim deme yerine ‘Basit’ dedim diyerek 80 milyon insanın gözüne baka baka yalan söylüyor.  Kendini çok zeki, akıllı ya da halkı çok aptal görmenin tezahürüdür. Bedelini halk oylarıyla ödetecektir. Çünkü halkın affetmediği tek ilke yalan söyleyenlere tahamülleri yoktur.

GÜNEŞ MOTELDEN GELEN ZİHNİYET

17 yıldır yapılmayan açık oturumlar ilk defa 16 Haziran günü Küçükkaya’nın moderatörlüğünde yapıldı. Kamuoyunun büyük bir kısmı  ekrana kilitlendi. İzliyenlerin genel kanısı; oturumun formatı nedeniyle proğram amaçlanan etkiyi fazla göstermediğiydi. Esas mesele pazartesi gecesi Didem Aslan’ın proğramında gazeteci Nagehan Alçı’nın oturumdan önce Küçükkaya’nın İmamoğlu ve ekibiyle bir saat kırk dakika görüşmesine karşılık, Yıldırım’la yüz yüze görüşmediği haberi kamuoyuna gerçekten bomba gibi düştü. Hemen telefonla bağlanan Küçükkaya ‘Ben danışmanlarla görüşmeye gitmiştim, İmamoğlu’yla 2-3 dakika ayaküstü görüştüm, sonra da Yıldırım’la telefonla görüştüm’ diyerek bilgi verdi. Hemen danışman Ömer Sertbaş telefonla Küçükkaya’yı kendisinin aradığını söyleyince işler karıştı. İşin doğrusu ertesi gün Sabah gazetesi’nin haberiyle ayan beyan ortaya çıktı. Önce 2-3 dk, İmamoğlu ise 15-20 dk konuştuk demelerine rağmen Küçükkaya otelde 100 dk.danışmanlarıyla ve İmamoğlu’yla görüşmüş. Bu bilgiden sonra oturumu tekrar tekrar izledim. Soruları ya İmamoğlu verdi, ya da Küçükkaya, yıllarca öğrencileri sözlüye kaldırdım. En çalışkanı da olsa soruya aniden cevap veremez, biraz düşünür, biraz hazırlık yapar. Soru sorulmasıyla daha evvel hazırlanan kartonların devreye sokulması, oturma yerlerinin ayarlanması ve İmamoğlu’nun Küçükkaya’yı öksürükle uyarması gibi işaretlere ne demeli. Daha oturuma başlarken İmamoğlu’nu Millet İttifakı’nın belediye başkanı diye anons etmesi, İzmir’de, İstanbul’da seçimleri kaybettiniz, şimdi yine seçime itiraz edecek misiniz gibi sorularla yanlı davranışı, ayrıca Vali’ye ‘İt’ dediğini bildiği halde sanki konudan haberi yokmuş gibi hakaret ettiniz mi diye sorması ve cevabını sorgulamaması apaçık tarafgirlikti.

Küçükkaya oteli özel yaşama müdahale etti diye mahkemeye verecekmiş. Bu otel hikayesi beni 42 yıl öncesine götürdü. Ecevit azınlık hükümeti kurmak için AP’li 11 milletvekiline bakanlık sözü vererek istifa ettirmişti. Tarihte bu olay Güneş Motel olayı olarak anılır. En büyük yolsuzluk bu bakanlıklarda yapılmıştı. Silahların  gümrük kapılarından ekmek peynir gibi girişi bu dönemdir. Hatta şunu da ilave edeyim, 12 Eylül’ün faşist cuntasının taşları bu dönemde atılmıştır.Yıllar sonra başka bir senaryo bugün otel odalarında yazılıyor. Teknoloji sayesinde fazla saklanamıyor. Küçükkaya diyor ki; ‘Gizli olsa ben açıktan otele gidermiydim’ O zaman adama; İmamoğlu’yla görüştüğünü niye Yıldırım’dan ve kamuoyundan gizledin, neden 2-3 dakika ayaküstü konuştum diye yalan söyledin.Bunların cevabını vermediğin sürece Kumpasa uğradım yalanıyla kendini kurtaramazsın.Çünkü sen kumpasın içindesin. 40 yıldan beri açık oturumları takip ederim, bugüne kadar böylesini ne gördüm, ne de duydum.Kalın Sağlıcakla.

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250