Anasayfa Logo Üstü Reklamı – 1150×150
Anasayfa Logo Üstü Reklamı – 1150×150
Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
VALİM, KONAK DEĞİL ÇERKEŞ TARİHİ ÖLÜYOR

VALİM, KONAK DEĞİL ÇERKEŞ TARİHİ ÖLÜYOR

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

VALİM KONAK DEĞİL ÇERKEŞ TARİHİ ÖLÜYOR

Çerkeş’te uzun süredir kullanılmayan Aşcı Yaşar’ın tarihi evi vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye sokuyor.

AV Akın Gönal caddesindeki Karamuklu mahallesinde  kullanılmayan tarihi evin çatısından kopan tahtalar ve çatısında yerinden oynayan oluklu kiremitleri  kaldırımdan geçenleri ve sabah servisden inen insanların korkulu rüyası haline geldi.
Tarihi evin çatısından kopan tahtaların ve her an düşecek konumda olan oluklu kiremitlerin bir gün birini öldüreceğini söyleyen vatandaşlar, valilik bir an önce tedbir alınmasını istedi.

“Uzun süredir kullanılmayan ve Aşçı Yaşar’nın evi olarak bilinen tarihi evin bakımsızlıktan ve içinde insan yaşamadığından her gün bir parçası kopuyor.

Çatı üzerindeki oluklu kiremitler her gün düşüyor.Kerpiç ve tuğla işli duvarları yıkıldı yıkılacak duvarlar.

Üzerindeki tahtalar düştü düşecek. Duvarlar da yerinden oynamış, her an düşecek vaziyette. İçerisine giren çıkan yok. Tarihi Ev viraneye döndü. Servis otobüsleri ve şehirler arası yol güzergâhı.

Her an üzerimize binadan bir parça düşecek korkusu yaşıyoruz.

Ancak bu güne kadar gelen giden olmadı. Yoldan gelip-geçen araçlarda tehlike altında. Yetkililerden ricamız birisinin başına bir şey gelmeden şu duruma el atılsın. Yoksa birinin canı yanacak.” Tarihi binanın yıkılmazsa tamir ve  resteosyon edilsin  İfadelerine yer verdi.

Çerkeş yok Safranbolu, yok Beypazarı gibi olacak diyen palavra sıkanlar tarihinden kokusundan bahsedenler  sayıları onu  geçmeyen  bu konakların ayakda ölmesine  tüm Çerkeşliler gibi belediye başkanı kaymakam ve il kültür müdürlüğüde seyirci kalıyor.

Bu konaklar sahip çıkılmadığından tehlike saçtığından artık insanlar bırakın resterosyon edilmesini yıkılsın da tehlikeli bari olmasın diyecek hale geldi.

İmdatttt! yok mu sesimizi duyan .

Çerkeş tarihini öldürüyorlar.

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250