Anasayfa Logo Altı Reklamı – 1150×150
Sağ Yan – 160×600
Sol Yan – 160×600
ÇERKEŞ’DE VATANDAŞA AKIL ALMAZ TRAFİK CEZASI

ÇERKEŞ’DE VATANDAŞA AKIL ALMAZ TRAFİK CEZASI

Haber İçeriği Üst Reklamı – 750X500

Dikkat trafikte yapmadığımız hatalardan dolayı yüzlerce lira ceza yiyebiliyoruz.Şu sıralar ise  Çerkeş’de haksız uygulamalara maruz kalıyoruz.  Şimdi size izleteceğim videoları dikkatlıce dinleyin.

Çerkeş’de geçen hafta kesilen cezalar halkı canından bezdirdi.Oysa haberimizde park sorununa el atarak çift sıra araç parkına çözüm bulunması için  ilçe trafık komisyonu göreve davet etmiştik. Ama  haberimizden sonra Çerkeş’te ceza yağmuru yağmaya başladı.

Çerkeş’de park yüzünden ceza alabiliyor. Çünkü, kaldırımla yol sınırın kaybolduğu düzensiz  trafik  yapısı ve karmaşa onlara hata yaptırtabiliyor. Neyse, az ya da çok hepimiz trafik cezası yiyoruz… Bu cezaları çok caydırıcı ancak bazen de vatandaşı canından bezdiriyor.hele hele yukarıda izlediğiniz videodaki cezalar usandırdı.

Çerkeş’in sahibi  nerede ?

Bu yazılan ve söylenenlere kulak verin.

Nerede? mülki amir,

Nerede? şehül emin,

Nerede? hak,

Nerede ? adelet

Çerkeş’de vatandaşlar haksız uygulamalardan da şikayetçi. Hani Fırat’da kurt kuzu kapsa bizden hesabı sorun  diyordunuz.Vatandaşa haksız kesilen cezayı öderse vebalini emniyetteki cezayi kesen bu görevli nasıl verecek.

Ben canımı malımı güvenerek emanet ettiğim, bu polise nasıl güveneceğim ,benim hakkımı yiyen başka neler yapmaz demez miyim?

Sayın il emniyet müdürüm lütfen konu inceleyen müfettişi Çerkeş’e gönderin bunu istemek vatandaş olarak bizim hakkımız.

Sevgili Çerkeş vuslat haber okurları sizin için araştırdık.

Peki trafik cezasını ödemekten kurtulmanın yolu var mı? Hem yargı kararları hem de yönetmelikte yazan şartlar, cezaların iptal edilmesi için bazı yollar sunuyor.

Avukat  Akın TÜRKOĞLU’NUN  ÇERKEŞ VUSLAT HABERE yaptığı açıklamaya göre uygulamaya ve yargı kararlarına bakıldığında, özellikle sadece memur tarafından imzalanan ve sürücünün imzasının bulunmadığı durumlarda cezalar iptal edilebiliyor.

Ayrıca trafik ihlaline ilişkin bir fotoğraf olmalı. Fotoğraf kaydının olmadığı hallerde de tutanağın dayanaksız olduğu gözetilerek itiraz edilebilir. Bu gibi durumlarda trafik cezasının iptaline karar verilebiliyor.

Yasaklı yerlerde park edilmesi durumunda ise çoğu zaman hem araç çekiliyor hem de araç sahibine idari para cezası uygulanıyor. Ancak hem aracın çekilmesi hem de idari para cezası düzenlenmesi hukuka aykırı. Kanuna göre; bir ihlale iki ayrı ceza uygulanması yasal olmadığı için para cezaları çoğunlukla mahkemelerce iptal ediliyor.

Sürücünün gıyabında düzenlenen trafik cezaları, Kabahatler Kanunu’ndaki özel hüküm gereği, trafik ihlalinin işlendiği tarihi takip eden takvim yılının son günü bitimine kadar tebliğ edilmelidir. Yani örneğin 2017’deki bir ihlal 31 aralık 2018 tarihine kadar bildirilmeli. aksi takdirde  ceza  verilemez, verilen ceza ise iptal edilir.diyor hukukcumuz.

 

Haber İçeriği Alt Reklamı – 750X400

Yazar Hakkında

Çerkeş Vuslat Haber Ajansının sahibi ve yöneticisiyim.

Benzer yazılar

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber İçeriği Yorum Reklamı – 750X250