aytaç
Giyim dünyası
DENEME
  • 23 Aralık 2019, Pazartesi 16:23
MehmetAkbacak

Mehmet Akbacak

YANARDAĞI DA PATLAYACAK MI ?

 

    2002’den bu yana Türkiye AK Parti tarafından yönetiliyor. İlk zamanlar şeriatı getirecekler diye kitleler korkutulurken ülke lehine yapılan işler bu gerekçeyle karalandı, görmezlikten gelindi. AK Parti’ye yarayacak yazılı, sözlü yorumlarınıza dikkat edilsin diye de uyarıldılar. Hatta daha da ileri gidilerek; ‘AK Parti doğru bir iş yapsa da buna karşı çıkarız, bu bizim muhalefet anlayışımız’ diyerek niyetlerini açıklamaktan çekinmediler. Bu zihniyetle yola çıkanlar her yatırıma cepheden karşı çıktılar ve çıkmaya devam ediyorlar. 3.köprüye, havaalanına, Marmaraya, tüpgeçide, AKM’ye, Osmanlı köprüsüne karşı çıktılar. Tek gerekçeleri çevre yok oluyor, kuşların uçuş yolları engelleniyor, ne gereği var, israftan başka bir şey değil gibi sözlerle yapılan yatırımları engellemek için ellerinden geleni yaptılar ama başaramadılar. Bu günlerde Kanal İstanbul projesi için aynı zihniyet yine işbaşında. Neymiş; çevre yok olacakmış, denizlerin tuzluluk dereceleri değişecekmiş, Montrö Andlaşması yok olacakmış, deprem riski artacakmış, yok efendim şu olacakmış. Bu tip haberleri dinleyen çocuk korkudan babasına yanardağı da patlıyacak mı diye sormasın mı?. Bütün bunlara cevap olarak Erdoğan; 200 bilim adamı çalışma yapıyor her türlü konuda araştırma yapılıyor bu anlamda hiçbir soru cevapsız kalmayacak diyor. Ama bizimkiler aynı teraneleri ısıtıp ısıtıp servis yapıyorlar.

      Şimdilerde de Libya’da ne işimiz var diye koroya başladılar. Dün Suriye’de ne işimiz var diyorlardı, eğer Suriye’de olmasaydık İsrail destekli uydu Kürt devleti kurulacaktı. Eğer Suriye’de olmasaydık PKK’nın terör eylemleri bu derece zayıflamayacaktı. Suriye’de olmasaydık Doğu Akdeniz’deki hakimiyet alanımız tehlikeye girecekti. Libya’nın meşru yönetimiyle yaptığımız andlaşma  sayesinde Akdeniz’de çok önemli deniz alanları kazandık. Bu durumdan en fazla Yunanistan, Mısır, G.Kıbrıs  Fransa ve HDP rahatsız oldu. Peki bu kazanımı korumak için Libya’nın meşru yönetime saldıran darbeci After’e karşı Türkiye destek vermek zorunda. Vay efendim Libya’da ne işimiz var diye yaygaraya başladılar. Çıkarlarımızı korumak için gereken neyse yapılacak. Ne işimiz var diyenlere soruyorum. Bir günden bir güne; ABD’ye, İngiltere’ye, Fransa’ya, Rusya’ya sizin Suriye’de, Libya’da ne işiniz var dediniz mi?. Allah’ınızı severseniz sizler kimden yanasınız?. Sözde Erdoğan’a karşıyız diye insanları kandırırken Türkiye karşıtlarıyla beraber olduğunuzu görmüyor musunuz?. Görüyorsunuz da, her şeyi biliyorsunuz, daha doğrusu Batı’nın sömürgeci zihniyetinin temsilcisi olduğunuzu artık gizlemiyorsunuz. Engin Altay ne diyor; Libya’daki After efendi makul ve seküler imiş, After’i kim destekliyor biliyormusun ‘Şeriatçı’ Suudiler! Bir kere yoldan sapmayın nereye giderseniz gidin her zaman Türkiye karşıtlarıyla yan yana olacaksınız. Size bu görev biçildi. Haybiye kaset operasyonu yapılmadı. Fetö virüsü damarlarınızda dolaşıyor, artık ıslah olamazsınız. Ama seçmen hem Fetö’yü, hem de sizleri tarihin çöplüğüne gönderecektir. Kalın Sağlıcakla.

 

 

  


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


trafik
yukarı çık