aytaç
Giyim dünyası
  • 19 Şubat 2020, Çarşamba 3:16
MehmetAkbacak

Mehmet Akbacak

TÜRKİYE BU RAPORU YIRTIP ÇÖPE ATACAKTIR!

TÜRKİYE BU RAPORU YIRTIP ÇÖPE ATACAKTIR!

         ABD’nin dış politikalarına yardım eden, yol gösteren STK’lardan, CİA’nın yan kuruluşu olan Rand Corparation’nun hazırladığı rapor günlerden beri tartışılıyor. Gerçi 2008 tarihinde aynı kuruluşun hazırladığı raporda; Deniz Baykal’ın görevden alınması, onun yerine Kemal Kılıçdaroğlu’nun getirileceği yer almış. Raporu Onur Öymen Baykal’a gösteriyor ama umursanmıyor. İki yıl sonra Baykal kaset operasyonuyla alaşağı edilirken Kılıçdaroğlu genel başkan oluyor. Oluyor da ne oluyor; 87 yıllık CHP ana politikasından sapıyor, pragmatist, oportünist bir politika izliyor.. AK Parti’nin alternatifi olacak politikalar üretmesi yerine, AK Parti’nin düşmanı dostumdur anlayışıyla bir yandan Fetö’cülere arka çıkarken, bir yandan da PKK’nın sivil uzantısıyla el altından ittifak ediyor. Ayrıca Sivas katliamında suçladığı ‘Şeriatçı’ bir liderle işbirliği yapmaktan kaçınmıyor. 90’lı yıllarda faili meçhul cinayetlerinin işlendiği dönemde İçişleri Bakanı olan kişinin partisiyle HDP’nin yakınlaşmasına ortam hazırlıyor. Sizin anlayacağınız kimin eli kimin cebinde belli değil derlerse de inanma! El belli cepler birleşmiş. Son olarak da bu konvoya vesayetçiliğin temsilcisi olan general da duhul ediyor.

         Bu oluşan resim ABD’de yazılan senaryonun hayata geçirilmesi. Açıkca, utanmadan bir ülkenin siyasetine müdahale ediliyor. Demokrasi, barış, özgürlük ve anti emperyalizm konusunda mangalda kül bırakmayanlar dut yemiş bülbül gibi susuyorlar. Daha da ileri giderek asker içinde orta kademedeki subaylar darbe yapabilirler diye de askeri kışkırtıyorlar. Ergenekon ve Fetö’nün artıklarının birleşerek ortak hareket etmesini sağlamak için çalışmaların yapılmasını da öneriyorlar. Daha doğrusu ABD Türkiye’nin yani Erdoğan’ın kontrolden çıktığını, hizaya sokulmasını, gerekirse zor kullanarak alaşağı edilmesini arzulamakta. 2023’te tekrar seçilirse artık zaptedemeyiz düşüncesindeler. O nedenle 2023 gelmeden seçime zorlamak, ya da darbe ortamı yaratılarak gitmesini sağlamak. O da olmazsa Erdoğan karşıtlarından oluşan ABD yanlısı ‘Solcu, sosyal demokrat, sosyalist, Komünist, Liberal, milliyetçi, tarikatçı, dinci ve etnik yapılar’dan oluşan sözüm ona Demokratik Muhalefetin oluşturularak Erdoğan’ın yıkılmasını sağlamak. Çünkü Erdoğan’ın karşısına lider çıkartamadıkları için çaresizler.. Bir ara İmamoğlu’na sarılmışlardı, lakin Kılıçdaroğlu kadar kredisi kalmadı.

                ARTIK DARBELER DE PARA ETMEZ

  Türkiye ne zaman Batı’ya karşı bağımsız bir politika izlemeye kalksa; kısa süre içinde içerdeki vesayetçi yapılar harekete geçirilerek darbe ortamına zemin hazırlanıp konjöktür gereği bazen komünizm, bazen Şeriat, bazen de bölücülük gerekçe gösterilerek işbirlikçi askerler yönetime el koyuyorlardı.27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat bunlar canlı örneklerdir. 15 Temmuz’da ise halk sokağa çıkıp çıplak elleriyle tankları durdurdular. Eğer tekrar bir darbe kalkışması yaşanırsa bu sefer halk onlara sokakta dersini vereceklerdir. ABD ve Batı kâr edeceğim derken hepten zarar etmesinler. Artık şunu bir kenara yazın! Türkiye için hazırladığınız raporu yırtıp çöpe atacak kadar kendine güvenen bir halk var. Bunu da daha önce onca şehit ve gaziler vererek kanıtlamıştır.Büyük usta Nazım’ın şiirinden esinlenerek yazıma son veriyorum.

      ‘Elleriniz balçık gibi itaatli, elleriniz karanlık gibi kör, elleriniz çoban köpekleri gibi aptal olsun. Elleriniz isyan etmesin diyedir’. Artık ellerimiz ne balçık gibi itaatlı, ne kör, ne aptal değil, ellerimiz 15 temmuz’da isyan ederek darbeci hainleri durdurdu ve tarihin çöplüğüne gönderdi. Kalın Sağlıcakla.

                


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


trafik
yukarı çık