aytaç
Giyim dünyası
HAMLE
  • 14 Eylül 2020, Pazartesi 19:06
MehmetAkbacak

Mehmet Akbacak

 KILIÇDAOĞLU KİME NE MADALYA TAKIYORSUN?

 KILIÇDAOĞLU KİME NE MADALYA TAKIYORSUN?

      Doğu Akdeniz’de başta Fransa olmak üzere Yunanistan, G.K.Rum kesimi, İsrail, BAE, Mısır gibi devletlere karşı çıkarlarımızı koruma savaşı veriyoruz. İlk önceleri Akdeniz’de boşuna petrol aramak için masraf yapıyoruz diyenler, bir müddet sonra herkes Doğu Akdeniz’de biz niye yokuz demeye başladılar. Libya’ya askeri yardıma karşı çıkıp HDP’yle birlikte tavır alan CHP, İP gibi muhalefet partileri işin ciddiyeti karşısında bugün; Türkiye Devleti’nin ve hükümetinin arkasındayız demeleri, geldikleri konum ülkemiz açısından sevindirici..Macron’un; ‘Biz Türkiye halkına karşı değiliz, Erdoğan’a karşıyız’, demesine tepki göstermelerini de takdirle karşılıyorum. İşte ulusal sorunlarda birlik olma zamanı derken, Kılıçdaroğlu bir çuval inciri berbat ediyor. ‘Haksız yere içeride tutulanlar içeride kaldıkları süreyi göğüslerinde hep bir şeref madalyası olarak taşıyacaklardır’. Diyor. Kimin için diyor; 6-8 Ekim olaylarında Yasin Börü’nün ve 54 kişinin ölümüne yol açan sokak olaylarının çağrısını yapana, 2015’de çukur-hendek olaylarında PKK’yı destekleyene, Aponun daha heykelini dikeceğiz , PKK’lının cenaze törenine katılmayan milletvekiline soruşturma açarım diyene, DEAŞ’in eylemlerine karşı çıkmak yerine ‘Katil Devlet’ diye gerçeği saptıran Selahattin Demirtaş’a diyor. Kim diyor; Atatürk’ün koltuğunda oturuyorum diye ahkam kesen adam..

        12 Eylül’ün 40.yılında verdiği demeç de evlere şenlik. ‘Saraylarda saltanat süren tek adam rejimi, 12 Eylül ruhunu yönetim anlayışında yaşatmaya devam ediyor’ diyen Kılıçdaroğlu 12 Eylül’cülerin yargılanmasına destek vermeyi bırak, karşı çıktılar.103 yaşındaki Berfo Ana kadar bile olamadılar. Sizden ne demokrat olur, ne de sosyal demokrat, yazıklar olsun!

 ALİ KALKANCI, FADİME  ŞAHİN UNUTULMADI

  Kendisini tarikat şeyhi olarak takdim eden, hatta Oda Tv. Yayınlarında parlatılan zatın 12 yaşındaki küçük bir kıza cinsel tacizde bulunması karşısında, kendilerine laikçi denilen guruplara İslam dinine ve Erdoğan’a vurmak için gündoğdu sanki. Tarikatlar kapatılsın diyenlerin tarih bilgisi yok, çünkü tarikatlar kapatılalı 100 yıl olacak nerdeyse. Hatta biraz daha ileri giderek içindeki kini kusan sözde uygarmış gibi görünen cuntacı; İmam-Hatip’ten mezunlar sahtekar, cinsi sapık çıkıyor diye koskoca bir camiayı suçlamak akıl almaz bir aymazlık. Ama bilinçli yapıyor. Erdoğan’da İmam-Hatip mezunu olduğunu bilmesine rağmen.

     KAHVALTIDA BÖREK DE VAR MI AKŞENER?

 Bir zamanlar herkesin dilinde bir şarkı dolanıyordu. Misafir ol bana börekler açarım sana diye hoş bir şarkıydı, yıllarca Hit oldu. Bu da nerden çıktı derseniz. Selahattin Demirtaş, gazeteciye verdiği demeçte; ‘Başak hanımla bir gün Meral hanıma kahvaltıya gitmek isterim diyor. Meral hanım da; töre gereği kan davalı olsan bile kapına geleni evin büyüğü karşılar, içeri alır misafir eder, kapıdan çıkınca kan davası devam eder, diyor. Bu sözün neresinden tutarsan tut eline geliveriyor. Demirtaş, 40 yıldır devam eden PKK terörüne karşı çıkmayıp bilhassa destek veren, 6-8 Ekim olaylarında katledilen Yasin Börü ve 54 kişinin katledilmesine yol açan terörün sokak çağrısını yapan bir kişi, olayı bir kan davası gibi görmek akıl karı değil. Hatta bir Kürt arkadaşıma sordum. Kan davalısı olan biri çat kapı ben geliyorum diyebilir mi?. Kapıya gelebilmesi için önce tüm yaptıklarından nedamet getirmesi gerekir, aracılar vasıtasıyla görüşmelerin yapılması gerekir ki; onun samimiyetine inanmak gerek, siz hiç  duydunumuz mu?. Şehit olan bir öğretmen için, bir polis için, bir asker için başsağlığı dilediğini, PKK’yı kınadığını gördünüz mü?. O halde bu şov ne. Bu Şov İP ve HDP seçmenlerini birbirine yakınlaştırmak ve ısıtmak, gelecek seçimlerde ittifakın kurulması. Yamalı bohça gibi bir yerden yama yaparken diğer yandan yamalar parçalanıyor. Milliyetçiyim diyenler Demirtaş’ı nasıl hazmedecek, CHP’liler Gül’ü, Babacan’ı ve Davutoğlu’nu nasıl hazmedecekler. Bakalım Erdoğan düşmanlığı nelere kadir olacak.

                  GEÇMİŞ OLSUN ÇERKEŞ

   Cumartesi günü dolu felaketinden dolayı Çerkeş halkına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Aldığım bilgiler sonucu eski demircilerin olduğu dükkanlar selden büyük zararlar görmüşler. Belediye yönetimi daha ilerde olabilecek afetlerden korumak için umarım gerekli önlemleri alacaktır. İşin sevindirici yanı can kaybının yaşanmamasıdır. Mağdur olanların yaraları en kısa zamanda sarılmalıdır. Kalın Sağlıcakla.

          

 

 

     


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


PREPAFRİK
yukarı çık