aytaç
Giyim dünyası
DENEME
  • 09 Nisan 2020, Perşembe 21:38
MehmetAkbacak

Mehmet Akbacak

DÜNYA DEĞİŞİR O ZİHNİYET DEĞİŞMEZ

Covid-19 tüm hızıyla ülkeleri kasıp kavuruyor. Düne kadar dünyanın en güçlü ülkeleri olarak görülen ülkelerin salgın karşısında düştükleri durumlar yürekler acısı..Eskiden böbürlenme padişahım senden büyük Allah var denilirdi. Şimdi bu sözü; böbürlenme Batı senden büyük Covid-19 var diye güncelleyebiliriz. Başta ABD ve AB ülkelerinin sağlık sistemleri yerle bir oldu. Gelir getirmediği için sağlık hizmetlerine yatırım yapılmamasının sonucunu en ağır şekilde yaşıyorlar. Salgından sonra aynı egemenliklerini sürdürmeleri kolay olmayacak. ABD Almanya’nın, Fransa İtalya ve İspanya’nın maskelerine ve eldivenlerine el koyuyor. Tam bir korsanlık gösterisi..ABD’de Covid-19’un  tedavi ücreti  binlerce dolar.

                                  TÜRKİYE’DE DURUM NE?

           Son olarak Erdoğan’ın açıklaması işi özetliyor. “İhtiyacı olan hiçbir vatandaşımız devletinden yardım istemekten çekinmesin”. Vatandaşlarımız beş  kuruş ücret ödemeden tedavilerini yaptırıyor. Karantina altına alınanların tüm giderleri devlet tarafından karşılanıyor. Önce 2.1 milyon aileye 1.000 TL dağıtılırken,  yeni dönemde işsiz kalan 2.3 milyon aileye de 1.000TL dağıtılacak. Ayrıca ücretsiz izinli olanlara da yardım edilecek. Maskeler, evlere PTT kanalıyla ücretsiz dağıtılacak. Peki tüm bunlar yapılırken kamuoyunun büyük bir kesiminin desteğini alan hükümete karşı muhalefetin durumu içler acısı.. Şehir hastaneleri için söylenmedik söz bırakmayanlar affedersiniz özür dileriz dediler mi?. Maskeyi PTT kanalıyla neden dağıtıyorsunuz diye karşı çıkmadılar mı?. ABD herkese (Külliyen yalan) 1200 dolar dağıtıyor derken devletin dağıttığı 1.000TL’yi görmezden geldiler. Görevi olmadığı halde Bilim Kurulu’nun kararlarını görmezlikten gelerek, alternatif kurullar oluşturmaya, hatta daha da ileri giderek medya ayağının ülkede sanki farklı iki yönetim varmış gibi Merkezi yönetim ve Yerel Yönetim diye sınıflandırma yapmasına ne demeli. Yok efendim; ilerde bankadaki tasarruflarınıza el koyabilirler diyerek halkı yalanla dolanla manipüle ederek kime hizmet ediyorlar. Mecliste infaz indirimi görüşülürken grup başkanvekili olan adam ne diyor; ‘ Rüşvet alan adam af edilecek, bunu haber yapan gazeteci af edilmeyecek’. Hangi gazeteci gazetecilik yaptığı için hapiste söyler misiniz?. Fetö’cülük yapanlar, darbecilerin tetikçiliğini yapanlar, PKK terörünü meşru gösterenler mi gazeteci.. Doktorlar organ mafyasıyla çalışırken tutuklanırsa devlet doktorları hapsediyor deme hakkımız var mı. Gazeteci yalan haber yazarsa suş işlemiş olmaz mı. Soysal medyada küfür eden, hakaret eden insana aferin iyi yapıyormusun mu diyelim. Oturduğu yerde sağa sola küfretmenin, hakaret etmenin bedeli olmayacak mı?.

        Salgından sonra dünya eskisi gibi olmayacak deniliyor. Doğrudur, bir çok şey değişecek deniliyor. Daha düne kadar Avrupa’da Müslümanlar terörist diye gösterilirken camilerde, kiliselerde ezanlar okunuyor. Maalesef ülkemizde ezanlardan, dualardan rahatsız olanlar var. Evet dünya değişiyor da, ülkemizde bazılarının zihniyetleri değişmiyor. Ama kervan yolunda yürümeye devam ediyor, devam edecek.Kalın Sağlıcakla

   


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


trafik
yukarı çık