aytaç
Giyim dünyası
DENEME
  • 01 Haziran 2020, Pazartesi 0:32
MehmetAkbacak

Mehmet Akbacak

BU ÜLKE İÇİN KİMİMİZ DARBE YAPTIK, KİMİMİZ İDAM EDİLDİK!

         BU ÜLKE İÇİN KİMİMİZ DARBE YAPTIK, KİMİMİZ İDAM EDİLDİK!

            Oldum olası Nisan ve Mayıs ayları siyaset dünyamızda hareketli geçen aylardır. 28-29 Nisan olaylarının devamında 10 yıllık iktidarı zorla ve cebren deviren askeri darbe 27 Mayıs’da yaşanmıştır.Her geçen gün darbelerin naletlendiği, genelde her kesimin darbeye karşı tavır alırken, son günlerde darbe tartışmasını yaşamamızı nasıl açıklayabiliriz. Osmanlı’dan gelen darbecilik geleneğini 27 Mayıs’da gerçekleştirenlerin bugünde devam ettirmek azminde olduklarını da unutmayalım.Kimse ben darbeyi destekliyorum demiyor. Fakat darbecileri haklı göstermek için iktidarın icraatları üzerinden darbeyi haklı göstermeye çalışıyorlar. Cumhuriyet Gazete’sinin yöneticisi ve yazarı 60 yıldan sonra bile darbeyi meşru göstermeye çalışıyor. Bir yandan da Erdoğan’ı diktatör diye suçlayarak Menderes’e uyguladıkları baskıyı devam ettiriyorlar. Neymiş 1961 Anayasası ilerici, özgürlükçü bir anayasaymış.Benzetmemi mazur görün; tecavüze uğrayan kadının doğurduğu çocuk çok güzel diye tecavüzcüyü görmemezlikten gelmeye benziyor.Maalesef bu utanç gününü 20 yıl boyunca özgürlük bayramı diye kutladık.Darbecilerin diğer klıği de kaldırdı.27 Mayıs’da askeri vesayet sistemi ele geçirdi, 12 Eylül’de tahkim etti.60 yıldan bu yana temizle, temizle bitiremedik.

           Demokrasi tarihimizin kara lekesi olan Yassıada’da 27 Mayıs’da demokrasi ve özgürlükler müzesi açılarak demokrasimizde  yeni bir.sayfa açılmış oldu. Orhan Veli’nin şiirinden esinlenerek “Bu ülke için neler yapmadık kimimiz darbe yaptık, kimimiz idam edildik”. Şu unutulmasın her zaman halkın düşmanı olan darbeciler lanetle anılırken, darbecilerin zulmüne maruz kalanlar her zaman rahmet ve minnetle anılmışlardır.

                   DAVUTOĞLU VE BABACAN KİMDiR?

          31 Mart seçimlerinin muhalefette yarattığı heyacanla 2015’den bu yana AK Parti’de görev almayan Babacan 8.Temmuz.2019’a kadar istifa etmemesine, yine Davutoğlu’nun da Başbakanlıkdan ayrılırken Erdoğan’a ve AK Parti’ye ihanet edersem yüzüme tükürün sözlerine rağmen parti kurmasına nasıl bakmalıyız.

       Babacan 13 yıl en üst düzeyde görev almış, Davutoğlu; genel başkan ve Başbakanlık yapmış kişiler. AK Parti’nin doğrusundan ve yanlışından sorumludurlar. Efendim ben o karara karşı çıktım, meydanda “Evet” demedim, mecliste dedim gibi açıklamalar insanı komikleştirir. Bugün bunları söylemek kolay, gerçekten ülkenin selametini düşünüyorsan; o zaman çıkacaksın ben bunlara katılmıyorum,sorumluluk alamam diyerk istifa ediyorum diyeceksin.Söze gelince ben başarılıydım, yok ben iki seçim kazandım gibi argümanlarla kendinizi parüpak gösteremezsiniz. Gerçekten iktidara gelmek istiyorsanız; CHP’den,İP’den farklı hangi politikalarınız var söylermisiniz. Görüldüğü kadar yok, peki amaç ne?.Amaç açık ve net.. Millet İttifakına eklemlenerek alacağınız 2-3 puanla Erdoğan’ı düşürmek. Fetö’nün 7 Şubat, 17-25 Aralık,15 Temmuz darbe girişimiyle deviremedikleri Erdoğan’ı demokrasi kılıfına sarılmış siyaset zokasını halka yutturmak        .    Bugüne kadar buzkıran gemisi gibi yoluna devam eden AK Parti ve Erdoğan’ı bu halk yalnız bırakmadı, yine de bırakmayacaktır.

           Meral Akşener;dindar ve muhafazakar kesimden oy almayı başarırsak Erdoğan’ı alaşağı ederiz demişti. Şimdi o politika devreye sokuluyor, o kadar da kolay değil. Bir yanda ‘Solcular,Komünistler’ bir yanda Türk Milliyetçileri, bir yanda Kürt milliyetçileri, bir yanda Madımakcılar, bir yanda  bir zamanın’Şeriatçıları’ ayrıca dış destekçileri de eklersek siz o zaman görün cümbüşü. Erdoğan’ı yıktığınızı farzedelim.Türkiye’yi götüreceğiniz yer İttihatçıların adresidir, o yer de felakettir.Yaşamayız inşallah! Kalın Sağlıcakla.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Müfit Günal Müfit Günal 01.06.2020 10:25

27 Mayıs failleri geç de olsa yargılanabilse idi anayasaya madde eklenebilse idi bu güne kadar olan darbeler biraz zor olurdu.

trafik
yukarı çık