aytaç
Giyim dünyası
HAMLE
  • 12 Şubat 2020, Çarşamba 16:53
MehmetAkbacak

Mehmet Akbacak

AYAKLARA DEĞİL BEYİNE BAKIN!

Eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ’un açıklamaları Fetö’nün siyasi ayağı konusunu tekrar gündeme getirdi. Buna gerekçe olarak da askerlerin özel mahkemelerde yargılanması yasasının meclisde kabul edilmesini göstermesiydi. Neymiş; Fetö’nün siyasi ayağı bu tasarıyı meclise getirenlermiş. Bu yasa yüzünden Fetö’yle mücadele edilememiş. En üst düzeyde görev yaparken kaç Fetö’cü subayı ihraç ettin diye adama sormazlar mı?. Hükümete ayar çekme senin görevin miydi?. Asker içinde cunta çalışmaları yapanlara karşı hangi önlemleri aldın. Fetö’nün siyasi ayağını AK Parti’de arayanlara birkaç sorum var.

   2009’da Mit Müsteşarına İran ajanı suçlaması yapanlara ne dediniz. Mavi Marmara konusunda Fetö’nün argümanlarını kullanmadınız mı?.7 Şubat 2012’de Mit’e yapılan operasyonda kimin yanında yer aldınız. Gezi kalkışmasında Fetö’nün yayın organlarıyla ortak hareket etmediniz mi?. 17-25 Aralık yargı darbesini alkışlamadınız mı?. AK Parti’nin düşmanı dostumdur mantığıyla Fetö’ye kol kanat germediniz mi?. 15 Temmuz darbesini TV’den izleyip, tanklar arasından sıyrılıp sonucu kahve içerek beklemediniz mi?. Fetö soruşturmalarını sulandırmak için her türlü numaraları çevirmiyor musunuz?. Yıllarca şeriatçı olarak suçladığınız Fetö’ye  17-25 Aralık’tan sonra tek kelime söz etmediniz. Onun için siyasi ayak mayak derken dikkat edin. Türkiye’nin her kurumuna sızan örgütün siyasi yapılara sızmaması mümkün mü? 2013’den bu yana AK Parti daha doğrusu Erdoğan mücadele ederken destek yerine köstek olanlar utanmadan, sıkılmadan siyasi ayak olarak AK Parti’yi göstererek kendilerini gizlemeye çalışıyorlar. İsterseniz ayaklarla uğraşacağımıza esas beyinle uğraşalım derim.

                        BEYİN NERDE

    1947’de ABD’yle yapılan ikili antlaşmalarla ve Nato’ya üye olmamızdan bu yana Türkiye bağımsız davranamamıştır. Ne zaman bağımsız duruş sergilemeye kalksa darbe sopasıyla hizaya getirilmiştir. Soğuk savaş döneminde bu görevi ordu içindeki Nato’cu generaller yapıyordu. Yeşil kuşak teorisiyle de ılımlı İslam diye nitelenen muhafazakarlar da görevlendirildi. Ergenekon olayı aslında bu ikili yapının iktidar kavgasıymış. Daha doğrusu Gladyo görev elemanlarının formatını değiştir miş. Darbelerden illahlah diyen Türkiye, 15 Temmuz darbesini püskürterek amaçlanan hedeflere taş koymuş. Peki emperyal güç teslim olur mu?. Bugünlerde CİA’nın yan kuruluşu olan Rand Corporation adlı kuruluşun raporu gündeme bomba gibi düştü.

    “ Bu iktidarla fazla yol alınmaz. Türkiye’de daha ‘dost’ bir muhalefet oluşturulmalı. Türkiye’nin yeniden hizaya oturtulması gerekir. Türkiye kaybedilmiş olarak gözüküyor. ABD’nin TSK ve Mit içindeki ajanları buna benzer yeni bir yapılanma oluşturulması önerilmekte. İlişkilerimiz askerden askere olmalı.”  Kısaca Türkiye artık bizim sözümüzü dinlemiyor, kendi başına hareket ediyor, çıkarlarımıza ters düşüyor. Erdoğan bir an evvel gitmeli veya gönderilmeli diyor açıkca. Demokrasi, özgürlük, bağımsızlık  kavramlarını yalama yapanlar ağızlarını açıp tek kelime etmedikleri gibi var güçleriyle bağımsız davranmaya çalışanlara muhalefet ediyorlar. İşte bu aşamada İlker Başbuğ’un devreye girmesini nasıl yorumlamalıyız. Bu açıklamaların Fetö’cüler tarafından paylaşılmasını ve desteklenmesini nasıl açıklarsınız.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


PREPAFRİK
yukarı çık