aytaç
Giyim dünyası
DENEME
  • 27 Kasım 2019, Çarşamba 22:26
Ahmet AliCanbaz

Ahmet Ali Canbaz

Türkiye'nin muhalif "Gülleri ve dikenleri

Dünyamızda insani değerler darmağın olmuş durumda..İnsani değerleri kirleten' yine biz insanların bitmez tükenmez hırsıdır...Hele birde insan manevî değer yoksunuysa ''degerlerini yitirmeye'' daha yatkındır...

 

Böyle insanlar çok çabuk dolduruluşa gelirler...Gelmekle kalmaz başkalarınıda beşlerinden sürüklerler... İşte böyle insanlarla alışveriş, Arkadaşlığımız, sırvermişliginiz varsa, bir gün ansızın satılabilir veya arkadan vurulabilirsiniz.

 

Yaşadığımız dünyada bir çoğumuz bir şekilde öyle veya böyle ''ihanete'' maruz kalmışızdır...İhanet yüklü bu insanların hep başka insanların omuzlarında bir yerlere geldiğini görürüz. Bunların kişilikleri oturmamış, eğolarına yenik dolduruşa Uygun tipler olduğunu görürüz. Bu kişiler dün dündür bu gün bugündür diyerek çok yönlü vaziyet alabilirler.

 

Bunlar kuytu, meçhul yerlerde sessiz sedasız yaşarlarken, bir taraftanda gizli kendilerine methiye düzen oyun kuruyucularla sık sık kulis yapar, ihanetin alt zeminini dün ''düşman'' ilan ettikleri çıkara dayalı dostlarla, ülkeyi veya eski hakiki dostlarını arkadan vurma planları yaparlar...

 

İşte böyle kişileri iç, dış güçler çok rahat kullanır, onların etinden sütünden faydalandıktan sonra çöpe atarlar...

 

Dünyamızda İki yüzlülük, çıkar, güçlüden veya para, makam, mevkiden yana vaziyet almak ne yazıkki moda haline geldi. İnsanlar birbirlerini hatta kardeşler bile, yukarıdaki dünyalık çıkarlar uğruna her şeyi mubah görüp satar hale geldiler.

 

Maddiyyun, kapitalist düşünceli insanlara bir diyeceğim yoktur. Onların dünya görüşü (belki ) böyle olabilir.

 

Fakat "Lailahe illallah, Muhammeden rasulullah."diyen insanların uyması gerekli kurallar vardır. Kur'an ve sünnet'in ruhuna ters davranış ve yaşayış tarzı: menfaatcılık, ara bozuculuk, hırs, adam satma veya ayrımcılık gibi şeylerin, İslami inancımızda yeri olmayan ruhumuza ters bir ölümcül virüs dür.

 

Bu insanların yüzünden hele birde vatan, millet, bayrak, din gibi değerler zarar görüyorsa, daha da vahimdir. Er veya geç bu dünyada rezil olmaya ve kaybetmeye mahkumdurlar.

 

İnsanlar, Güller ve dikenleri gibidirler, güller zamanında bakıma alınmaz Kendi hâline bırakılırsa, zamanla çalı çırpı hâlini alırlar. Bu güller; güvendikleri dikenlere rağmen, tüm avaneleriyle birlikte tarih sayfalarında kötü örnek olarak lanetle anılırlar..

 

Öldükleri zamanda bir baş ucuna, birde ayak ucuna iki tahta dikerler. Üzerinede bir Fatiha okur geçerler. Unutmayın ki, bu insanların Fatiha'dan da kabirde hisseleri olmayacaktır. Zira dünyada nasıl yaşarsak ahirette de karşılığı öyle olacaktır.

 

Yaşam tarzımız, "şu gök kubbenin altında, hoş bir sada" bırakmak olmalıdırlar, Vesselam.

Ahmet Ali Canbaz 25.11.2019


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


trafik
yukarı çık