aytaç
Giyim dünyası
HAMLE
  • 16 Şubat 2020, Pazar 14:25
Ahmet AliCanbaz

Ahmet Ali Canbaz

SURİYE'DE SON RAUND

SURİYE'DE SON RAUND

 

Haberiniz olsun! Türkiye, Suriye ve idlip'te, yakın zamanda bütün oyunları bozacak, (An meselesi) şehitlerimizin ve masumların hesabını soracaktır..

 

İstihbaratcı, müneccim veya haber kaynakları olan biri değilim, ama görünen köy kılavuz istemez..Mazlumların ahı er geç alınacaktır.!

 

Türkiye 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, Devletin kafa yapısını değiştirdi. Askeri, sivil , istihbarat ve silahlanma alanında yeni stratejiler geliştirdi. Bir kaç yıldır tüm kurumlarıyla ince - ince yaptığı plan, projeler sayesinde, Türkiye istikbali için Suriye'de ve bölgede, yakında son noktayı koyacaktır inşallah..

 

Maddeler halinde birlikte kafa yoralım.

 

1) Buraya dikkat! Zannetiler ki onbeş Temmuz darbesinde bitiremedikleri ülkeyi, içerdeki hain ve destekçi oluşumlarla dize getireceklerini zannettiler. Ekonomik, psikolojik, sağlık, teknolojik ve askeri alanda sekteye uğratalım veya Recep Tayyip Erdoğan'ın ayağını kaldıralım planını yaptılar. Fakat Kurt siyasetçi Cumhurbaşkanın b - c - e planlarının olduğunu hiç hesaba katmadılar. 

 

2)Hala radikal siyasi destekli örgütler, ABD ve Almanyadan da güç alarak, sosyal medya üzerinden ve bire bir kaos planlarına devam ediyorlar. Birileri kulağınıza yaklaşıp yalan haber veya geçmişteki bir olayı yeniymiş gibi fısıldayabilirler. Hâlâ darbe sevicileri bulunabilir. Şu kadar asker şehit oldu, ekonomi çöktü, Corona virüsü ülkeyi sardı, fakat hükümet saklıyor, gibi bir sürü yalan.. Bazen emekli askerler, yanar döner siyasiler, bazense 28 subatcı yazar, çizerleri görmek mümkün. Dikkat edin arkasında fetö'nün de parmağı vardır..

 

3) Türkiye'nin, bölgemizde ve kardeş topraklarında olanlara sessiz kalacağını zannediyorsanız, Yanılıyorsunuz..! Türkiye'nin bir kanadı Suriye, Irak ve dünyanın değişik coğrafyalarında ve Kendi topraklarında teröre karşı  uğraşırken, bir kanadı da soğuk kanlılıkla istihbarat çalışması ve kendi bağımsız silahlarını yapmakla meşgul oldu. Tabii içerdede ekonomisine ve huzuruna sekte vuranlara karşı dimdik mücadele vermektedir. Şimdi her şeye rağmen karşımızda daha güçlü bir Türkiye var..

 

4) Türkiye devleti! ABD-Rusya-İran-Suriye ekseninde ki oynanan oyunu uzun zamandır sabırla takip etti, çok yönlü kafa yordu. Kendisinin içerisinde olmadığı, söz hakkı bulunmayan bütün pazarlıklara kapısını kapattı. Ortadoğu, Filistin, Libya, Sudan, Afrika, Akdeniz de bende varım dedi ve Reste karşı restini cekti..

 

5) Türkiye kırmızı alarm verdi. Suriye den gelebilecek muhtemel saldırılara karşı önlem aldı. Suriye ve terör örgütlerinin yapacağı olası bir saldırıya Askeri, istihbari ve sivil kurumları hazır hale getirildi. Türkiye'de gizli ve derinden bir çalışma var. Suriye, Irak eksenindeki Rus, Amerika ve İran'ın nasıl bir oyun içinde olduklarını görebilmektedir. İnanın Türkiye istediği an 24 saat gibi kısa bir sürede, Suriye'nin tümünü ele geçirebilecek güce, çalışmaya ve alt yapıya sahiptir. Ancak sivillerin zarar görmemesi ve yaptığı anlaşmalara bağlı hareket etme mecburiyetindedir..

 

6) ABD ye dikkat edin! Rusya'nın oyunlarını bozabilmek ve Türkiyeyi kaybetmemek için, Türkiye'ye bazı tavizler vermek zorunda kalacaktır. Bunuda en kısa zamanda göreceksiniz. Rusya'da Türkiye ile yaptığı maddi-manevi tüm anlaşmaların heder olmaması ve Türkiye'yı ABD ye kaptırmamak için, Türkiye'nin yanında olduğunu teyit edecektir. Bunu Cumhurbaşkanı ve Putin bir araya geldikleri zaman göreceğiz.. Türkiye 2020'de yapacağı operasyonlar sayesinde kendi sınlarını ve İdlip dahil bir çok yeri kontrol altına alacaktır. 

 

7) Rusya Türkiye'yi kullanıp atabilcegini ve böylece Suriye'de tek başına kalacağı hesabını yapmıştı. Oyunu geri tepti. Sıkıntı içerisindeki ekonomisi için Türkiye'ye çok ihtiyacı olduğunu biliyor. Türkiye'nin millî meseleler için masayı devirebileceğini, bölgede çok alternatifleri olduğunu, Türki cumhuriyetleri ve bazı Araplarla, yakın durması da, Rusya yı korkutmaktadır..

Rusya'nın olmadığı yerde İran'ın da hiç şansı yoktur.

 

8) ABD orta doğu da Türkiye'siz sırtını dayadığı terör örgütleriyle birlikte, hızla kan kaybediyor. İran'da da ne yapacağı konusunda kafası karışık, Filistin- İsrail arasında bocalamakta, Irak'ta bir çıkmaz içerisinde, Araplara güvenemez her an arkadan vurulabileceğini biliyor.. kısaca bölgedeki Türkiye'siz planları tutmadı.. Bölgede kalabilmesi için, her alandaki Türkiye'yi saf dışı bırakması mümkün değildir.. 

 

"Zaman siyaset üstü düşünüp, millî meselelerde birlikte olma zamanıdır.."

 

Mevla görelim neyler, 

Neylerse güzel eyler.

 

"Onlar bir tuzak kurdular, ama tuzaklarına karşı Biz de tuzak kurduk, kendileri farkında olmadan onların tuzaklarını bozduk, onların planlarını altüst ettik.”(Neml, 27/49, 50)


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


PREPAFRİK
yukarı çık