aytaç
Giyim dünyası
HAMLE
  • 17 Şubat 2021, Çarşamba 15:24
Ahmet AliCanbaz

Ahmet Ali Canbaz

ŞEHİTLERİMİZİN YANINDAYIM! YA SEN ?

ŞEHİTLERİMİZİN YANINDAYIM! YA SEN ?

 

1980 yıllarından beri bu ülkede siyaset yapan bütün sağ-sol partilerin, STK, kamu veya özel kurumların, adına her ne derseniz deyin, terörün bu günlere gelmesinde hata ve payları vardır.

 

Kimi oy kaybetme korkusu, kimi yandaşlık, kimi dış güçlerin oyuncağı olma, kimi'de günü kurtarma uğruna terörle mücadele de yetersiz kalmışlardır. Bir kısmı elini taşın altına koymamış, bazıları'da bana ilişmeyen yılan bin yıl yaşasın kabilinden görmezden gelmişlerdir..

 

Bir yığın paketler açılmış, çözüm süreçleri yürütülmüş olsa da, terör ülkemiz ve şehit olan masumlar açısından değişmemiş.. 

 

"Aksine terör örgütü bazı "mahvil'ler de" güçlenmiş, siyasi zemine yayılarak varlığını belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve devlet imkânları ile sürdürebilir hale gelmiştir.."

 

Bu terörün kurmaylığını yapan baş rol eşkıyayı dağlardan, bayır'lardan, mağara'lardan önce, Ankara ve İstanbul’un ve bazı büyük şehirlerin lüks mekanlarında aramak lazımdır.

 

Bu ülkenin kaymağını yiyen, suyunu içen dili, dini, ırkı ne olursa olsun, terörle arasına mesafe koyamayan sahte mimikli hainler ne varki çok fazladır..

 

"Bu gün devletimiz içeri ve dışarda hiç bir zaman olmadığı kadar ciddi, askeri, istihbari, siyasi mücadele vermektedir. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, bu mücadelede devletimizin ve milletimizin yanında olmak mecburiyetindeyiz.."

 

Hani demokrasi, hani insan hakları, hani yaşam hakları, ey demokrasi çığırtkanlığı yapanlar? Boğaziçinde katil polis diye bağıran ları, din, millet düşmanlarını, lgbt lileri insan hakları yavtası altında savunanlar! asker, polis şehit olurken nerede duruyorsunuz.?

 

Akademisyenler, hukukçular, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, odalar, barolar, Tüsiat adları her neyse; artık bu taraflı gidişe bir dur deme zamanı gelmedi mi ?

 

Hayvan hakları savunucuları, doğa hayranları, bilmem ne şu, bu savunucu, kuruluşları, masum insanlar öldürülürken, neredesiniz, ey demokrasi havarileri?

 

Kahpe tuzaklarla, kahpe kurşunlarla yiğitlerimizi ve öldürmeye devam ediyorlar. Bunlara destek veren belediye, siyasi ve kuruluşlara yaptırım yapmak, demokrasiye ters'miş! Yerin dibine batsın böyle demokrasi..

 

Bu şehit, gaziler, masumlar insan değil mi?Onların yaşam hakları özgürlükleri yok mu? Ey elitler, ey Burcuva, ey hainlere bekçilik edenler neredesiniz.?

 

Yıllardır ülkemize karşı vur - kaç kalleşliği yürüten, karakollarımıza, askerlerimize, binalarımıza, çarşımıza, pazarımıza saldırıp inlerine saklanan teröristlerin, kim olduklarını biliyordunuz; kınama yaptınız, aranıza terörle mesafe koydunuz mu, ey siyaset'zâdeler ?

 

Şehitler ölmez diyorlar, ölüyorlar. Ocaklar sönüyor, Annelerin, babaların yürekleri yanıyor. Eşler dul, çocuklar yetim babasız kalıyor... Ölmez diyorlar ama ölüyorlar. Siz bu öldüren canilere karşı ne tepki veriyorsunuz, Ey asil'zâdeler..

 

"Ben düşündükçe her gün ölüyorum. Onlar vuruldukca nasıl ölmezler?"

 

Pkk 1980'den bugüne kadar devlet, halk, ülke olarak Türkiye’ye bu ülkenin maddi, manevî kaynaklarını bu uğurda kaybettirdi. Elli bine yakın insanımız öldü veya şehit oldu. Çok sayıda yaralı, sakat, korkunç tahribat…Bunun yanında dehşetli mânevi yıkım da var. 

 

"Kusura kalmayın, Evrensel hukuk kurallarını hiçe sayan, anayasal düzeni ortadan kaldırıp ülkeyi bölmek isteyen, terörle arasına mesafe koyamayan hiç kimsenin, secilmişlik zırhından faydalanma hakkı da olamaz..''

 

Ülkemiz üzerinde oyun Kuran, tüm oyuncuları, "terörün her türküsünü" milletimiz bertaraf edecektir. Zamanı gelince aklı başında olan, vatan, millet, bayrak sevdalısı herkes şehit olmaya hazırdır. Hiç boşuna iç, dış hain odaklar ve terör sevicileri sabrımızı sınamasınlar..

 

Bu vesileyle şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

 

Ahmet Ali Canbaz 17.02.2021


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık