aytaç
Giyim dünyası
HAMLE
  • 10 Ocak 2021, Pazar 20:37
Ahmet AliCanbaz

Ahmet Ali Canbaz

ÇERKEŞ İLÇESİ ve HASAN SOPACI

ÇERKEŞ İLÇESİ ve HASAN SOPACI

 

Çankırı ilimizin son zamanlarda hızla büyüyen ve gelişen ilçesi Çerkeş'ten, her İstanbul, orta - kanlıca arasında yolculuk yaparken, uğrayıp soluklandıgımız bir ilçemizdir. Son gelişimde biraz gezme, dolaşma imkanı buldum ve çok farklı güzel, özel ve gelişmiş bambaşka bir Çerkeş le karşılaştım..

 

HASAN SOPACI Başkanımızla tanışmışlıgım, görüşmem ve konuşmuşluğum yoktur. Kendilerini başından, Çerkeş halkının anlatımlarından ve icraatlarından tanımaktayım. İnşallah İlk fırsatta kendilerini ziyaret etmek isterim.

 

Konuştuğum farklı yaş aralığındaki genç ihtiyar, hanımefendi ve değişik siyasi görüşü olan kişilerden dinlediğim kadarıyla, HASAN SOPACI başkanımızdan çok memnun olduklarını gördüm.

 

Hatta bir yaşlı teyze evladım başkanın odası, telefonu 24 saat açıktır. Mütevazi, misafirperver, her derdimize koşan bir başkan demesi beni duygulandırdı.

 

Bir bey efendiye belediye binası nerede başkanla görüşmem lazım dediğimde? bana yeri ayrıntılı tariften sonra, hiç kapıda bekleme çal kapıyı gir içeri o öyle bir başkandır demişti.

 

HASAN SOPACI başkan, Çerkeş ilçemizin, görülür, hissedilir şekilde çehresini değiştirmiş, halka hem kalbiyle hemde icraatlarıyla dokunmuş, koltuğuna gömülüp kalmamış, "Halkın içinde Hak'la beraber bir başkan"..

 

Restoresi tamamlanan Tarihi Akbaş Köprüsü ve Güvem köprüsünü uzaktan görme fırsatım oldu.

 

Yapımı tamamlanan, bölgenin en büyük, modern, yeni canlı hayvan pazarı maddi manevî Çerkeş'e bir hareket, heyecan getirmiş.

 

200 Yıllık Tarihi Işıklar Konağı Restorasyon çalışmaları yapılıyor ve muhteşem heybetli bir görünüşü var.

 

Birde kültür Merkezi’nin inşa çalışmaları devam ediyor. içerisinde, 420 kişilik konferans salonu,1032 kişi kapasiteli 3 adet düğün salonu, 60 araç kapasiteli otopark, mescid, kütüphane, kafeterya ve çocuk oyun alanları bulunacağını bizzat heyecanlı halkımızdan dinleme imkanı buldum.

 

Kanalizasyon yenileme çalışmaları, sokak aralarına döşenen parke taşları, doğalgaz verme çalışmaları hızla devam ederken, organize sanayii ve fabrikalaşmaya önem verilmesiyle de bambaşka bir şehir olmuş.

 

Şu Korona lı günlerde, maddi - manevî ilçe halkının refah ve mutluluğu için başkanın bütün kurumlarıyla halkının yanında olduğunu, kapı kapı dolaştığını dertlere dermanlar, işsizlere iş sunduğunu öğreniyoruz.

 

İnanıyorum ki Çerkeş, yakın bir zamanda bölgenin parlayan yıldızı, parmakla gösterilecek bir ilçe olmaya adaydır.

 

Ben Acizane kuş bakışı alelacele bunları görebildim. Bunu da üç şeye bağlıyorum.

 

1- Hakiki manada samimi halkın içinde halkla beraber, halka tepeden bakmayan, ayrımsız herkese aynı hizmeti götüren şeffaf bir başkan. Aynı AK PARTİ'nin ilk dönemlerinde ki, icraat ve çalışmaları gibi.

 

2- Çankırı milletvekilimiz SALİM ÇİVİTÇİOĞLU nun bölgeyi iyi tanıması, hizmetleri birebir takip etmesi, desteklemesi ve bu bağlamda yüz akı bu belediyemize desteğini esirgemeyen CUMHURBAŞKANIMIZIN katkıları görülmektedir.

 

3- Bölgenin güçlü sesi "VUSLAT HABER" sahibi TURAN DEMİR kardeşimizin, hizmetleri de görmezden gelinemez. Zira doğru ve tarafsız habercilik yaparak, olay ve hadiseleri takip edip, bizzat eksik, yanlış giden şeyleri yetkililerle paylaşması da, sürecin hızlanmasına yardımcı olmaktadır.

 

"Velhasıl çalışınca oluyormuş demek'ki".


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık