aytaç
Giyim dünyası
HAMLE
  • 04 Kasım 2020, Çarşamba 18:48
Ahmet AliCanbaz

Ahmet Ali Canbaz

BATI ve İSLAM DÜŞMANLIĞI

Güneş balçıkla sıvanmaz! İslam dini cihan şümul bir din, Peygamberimiz gelmiş geçmiş tüm insanlığın iftihar tablosudur. Dost, düşman hemen herkesin bildiği gerçeği inkâr etmek, gizlemeye çalışmak, yalan dolanla değiştirmeye kalkışmak, karalamak mümkün değildir.

Batılı devletlerin, başta akıldan yoksun Fransa, Hollanda, Almanya gibi ülkelerin, İslam’ı ve Peygamberimizi karalayıcı, Müslümanları küçük düşürücü sözleri, Almanya’da camilere ayakkabılarla girilerek yapılan saygısızlıklar, Türkiye’de ve İslam dünyasında bardağı taşıran son damla olmuştur..

Aynada kendi geçmişlerine bakmayan bu devletlerin, din adına insanlık tarihinde kendi milletlerine, İslam alemine ve Afrika’ya yaptıkları "faşizm" anlatmakla bitmez.

Dün olduğu gibi bu günde kıyamete kadar islam dini ve islam peygamberi düşmanlarının hevesleri kursaklarında kalacak, İslam’ın yükselişini engelleyecek hiçbir güç insan ve topluluklarda yoktur.

O yüce şahsiyetin Peygamber efendimizin maddi, manevi manada getirdiği İslam’ın yüce değerleri, tüm insanlığa hatta kâinata dersler veriyor. Önemli beyinler onun sözleri karşısında dize gelip kendini bularak” varsın birsin Allah’ım” diyorlar.

Tabi küfürbazlar küfürlerinde ve kafalarının içerisindeki sinsi planlarına devam edecekler. Her ne kadar Ebu cehil gibi yanlış yolda gittiklerini bildikleri halde, onlar görevleri icabı şeytanla olan alışverişlerinin bir semeresi olarak, etrafa salyalarını saçacaklardır. Fakat Müslümanlar asla onların seviyesine inemez ve onlar gibi davranamaz. “Zira bizim yolumuz Hazreti Muhammed-in yoldur”

Müslüman âleminin batıya olan tepkilerinin derinliklerinde, aynı zamanda geçmişle hesaplaşmasının da bir birikimi yatmaktadır. 200 yıldır sömürge haline getirilen, parçalara ayrılan kardeş kardeşe düşman edilen İslam Âlemi, şu son zamanlardaki Türkiye devletinin maddi- manevi güçlenmesi neticesinde, bazı Arap ülkeleri de nihayet tepkilerini dışa vurabilmektedirler.

Müslümanlar olarak Hatayı birazda kendimizde aramak zorundayız. Düşman düşmanlığının icaplarını yapıyor. Ya bize ne oluyor? Hala parça-parça, bölük-börkçük, lakayıd yaşıyoruz. İslam peygamberine inanıyor sünnetinden uzak bihaber yaşıyoruz. Onu tanımaktan ve tanıtmaktan dünyalar kadar uzaktayız. Bu kopuk bu dökük halimiz düşmanlara güç veriyor.

Tarih sayfalarındaki dünyaya adalet dağıtan, dünya milletlerini hak ve hakikate çağıran, haksızlık karşısında tüm düşmanları hezimete uğratan sistemin mensupları, önce kendimize gelmek hakkıyla islam dinini ve Rasululah’ı anlayıp uymak mecburiyetindeyiz.

Bu gün batılıların İslam’a ve peygamberimize saldırmalarının bazı nedenleri vardır. Dünyada hızla yükselen İslam’ı ve Müslümanların uyanışını önlemek ve dünyayı etkisi altına alan “korona pandemi” nedeniyle, ekonomileri çöken, bu geçmişi karanlık devletler, içinde bulundukları çıkmazları İslam’a saldırarak ve kendi ülkelerinde Müslümanları sokağa dökerek pirim yapmaya çalışmaktadırlar.

Biz Müslümanlar; içerde dışarda bu devlet yöneticilerine tepkilerimizi dile getirirken kâfir adetleriyle değil, belki bize yakışır bir vakar içerisinde sergileyeceğimizi bilsinler.

“Müslüman devletler ve İslami kurumlarımız İslam dinini ve Hz. Muhammed’in bizim için ne denli önemli ve mukaddes değer olduğunu, Avrupalı devletlere anlatmalıdırlar. Müslümanlar ise bulundukları ülkelerde İslam’ı ve İslam’ın güzelliklerini; peygamberimizin güzel ahlakını aktarmak gibi bir sorumlulukları vardır.”

Cenabı Allah her daim haklının, mazlumun ve inananların yanındadır, hal böyle iken ne yaparlarsa yapsınlar, hangi çirkinlikleri ve sapkınlıkları yaparlarsa yapsınlar, Allah cc inanan, iman eden ve haklı olan Müslümanların yanındadır ve mutlak galip yine Cenabı Hak cc ve ona tabi Müminlerdir…

 “Ümitvar olunuz. Şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sâdâ, İslâm’ın sâdâsı olacaktır” (Bediüzzaman)

Ahmet Ali Canbaz 26.10.2020


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık