aytaç
Giyim dünyası
HAMLE
  • 17 Temmuz 2020, Cuma 22:08
Ahmet AliCanbaz

Ahmet Ali Canbaz

AKLINI BAŞINA AL ErMeNiStAn

KLINI BAŞINA AL ErMeNiStAn

 

İşgalci Ermenistan başka devletlerinde pofpoflama'sıyla, tekrar Azerbaycan'a saldırmaya cür'et etti. Peki bunun altında yatan gerçekler nelerdir? 

 

Türkiye ve kardeş Azerbaycan her alanda, her konuda Askeri, siyasi, kültürel ve özel sektör bazında iş birliği yaptıkları ve birlikte hareket ettikleri ve güçlendikleri bu zaman diliminde, Ermenistan'ın saldırılarının altında çok şeyler yatmaktadır.

 

Ermenistan, yıllardır bir çıkmaz içerisinde bocalamakta, birde bu korona pandemi döneminde, maddi manevi büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Tamda böyle bir dönemde "Başbakan: Nikol Paşinyan'ın" kulagına birileri bir şey fısıldamış olmalı'ki, aniden Ermeniler azmaya, etrafa havlamaya başladılar.

 

Türkiye! Suriye ve Libya'da dengeleri sarsarken, pkk ya darbe üstüne darbe vururken ve bölgede bir şeylerin hızla kaderinin geğişmeye başladığı bir dönemde, Ermeni'lerin yeni bir oyun peşine düşmeleri manidardır.

 

Azerbaycan'dan işgal ettikleri topraklardan daha çekilmeden ve zaman zaman görüşmelerin devam ettiği şu günlerde, sivil halka ve yerlere saldırmaları, aba altından Türkiye'yede sopa göstermektir.

 

Çünkü! Azerbaycan kozunu kullanarak Suriye - Libya ve Akdeniz'de, Türkiye'nin elini kolunu bağlamak isteyen Rusya ve batılı devletler, hatta piyon Araplar, perdenin arkasından Ermenistan'a gaz vermektedirler.

 

Türkiye, bölgede söz sahibi olmaya başladıkça, "Derin Türkiye düşmanları" Azerbaycan üzerinden bizi cezalandırmak istemektedirler.

 

Türkiye her halükarda Azerbaycan'nın yanında olacak, asla yukarıdaki çıkarlarından da taviz vermeyecektir. Bir yönüyle Azerbaycan'a saldırmak Türkiye'ye saldırmaktır.

 

 Türk devleti zaten böyle bir ihtimali önceden görmüş, Azerbaycanla birlikte askeri, istihbari her alanda bir çalışma yapmış, askeri eğitime kadar destek vermiştir ve vermektedir.

 

Ermenistan bindiği dalı kestiginin farkında olmadan, bir dolmuşa binmiş, daha büyük çıkmazlara doğru yol almaktadır. Ülkelerin kendi içinde KORONA pandemi savaşı verdikleri, ekonomilerin allak bullak olduğu, herkesin kendi can derdinde düştüğü bu dönemde, Rusya ve hiç bir Batılı devlet, "sağmayacakları ineğe" ot vermezler.

 

Çünkü Azerbaycan'ın yanında bütün oyunları birebir gören, yaşayan ve bölgede söz sahibi olan, birlikte hareket eden, güçlü bir Türkiye vardır. 

 

Türkiye, Azerbaycan, Türki cumhuriyetleri ve kendisiyle işbirliği, kader birliği yapan, İslam ülkeleriyle güçlenerek yoluna devam edecektir.

 

Azerbaycan daki şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

 

Yazıma "Murat Darga" üstadımızın bir şiiriyle nihayet vermek istedim.

 

Uyanın!

Türkler uyanın!

Siz uyurken,

Zincire vurulmuş insanlık.

Kanını içiyor diktatörler,

Dünyanın.

 

İnsanlığı ezenlerin,

Çiğneyip geçin üzerinden.

Kalkın ayağa

Bir öğle güneşi gibi,

Yürüyün üstüne karanlığın.

Erisin buzdan kaleleri,

Ve balmumundan,

Paralı askerleriyle,

önünüzde Yok olsun bu düzen.

 

Türkler uyanın!

Siz uyanınki;

Ezilenler sonuna gelsin

Her gün gördükleri,

Kabuslu rüyanın.

Uyanın!

 

Türkler uyanın!

Siz kurtuluşusunuz

Esir dünyanın.

 

Ahmet Ali Canbaz 17.07.2020


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık