Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AK Parti ve nefis muhasebesi
Ahmet Ali CANBAZ

AK Parti ve nefis muhasebesi

Advert

İç, dış mihrakların, derin yapıların, karanlık planları olan darbe sevicilerin, yazılı görsel medyanın yalan haberleri ve sözüm ona adına araştırma şirketleri denilen, anketlerinin altında Türkiye % 90 gibi yüksek bir demokratik katılımla "Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli" birlikteliğindeki, Cumhurun başını ve ve vekillerini seçmiştir. Vatanımıza, milletimize, Türk, İslam dünyasına hayırlı, uğurlu olsun.

Milletimiz! Cumhurun karşısındaki partilere mesajını net olarak vermiştir. Halkımız yeni yönetim sistemine evet emiştir. Seçmen bütün terör örgütlerine ve başta pkk terör örgütüne karşı, içerde, dışarda mücadeleye, Maddi, manevi her alanda milli kalkınmaya, Kendi silahımızı, kendi uçağımızı, kendi savunma araçlarımızı, dışarı bağımlı kalmadan yapmaya, Bilim ve teknolojide ilerlemeye, Dünya mazlumlarının sesi olmaya, Demokrasiye, dini inançlara, milli değerlere verilen çalışmalara, Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında 'DEVAM' edilsin demişlerdir.


Kaybedenler: Halkına, devletine, milletine yabancı, olanlara Dini, milli inançlarla alay eden, insanlara tepeden bakan, Terör örgütleriyle kol kola gelip şehit, gazileri unutan, hain sevici'lere, Asker apoleti sökenlere, bir Osmanlı tokat'ı atıp 'TAMAM' demişlerdir.

Sonuç: Değerlerine yabancı olanlar, kendini hiçe satanlar, halkına tepeden bakanlar, takiyye yapanlar, dini milli değerlere ters düşenler, yapmaktan yana değil, yıkmaktan yana olanlar, gelecek adına plan ve projeleri olmayanlar, her zaman kaybetmeye mahkumdur. "Yıkım ekibi kaybetmiştir"
 
Şimdi AK parti ve Cumhurbaşkanımızın bir iç muhasebe yapma zamanı gelmiştir. 
 
Tebük savaşı dönüşünde,Peygamber sav efendimiz ''Şimdi küçük cihaddan büyük cihada dönüyoruz'' .Sahabe şaşırır; ''Acaba bundan daha büyük cihad nasıl olur ki?'' ''Evet ,küçük cihaddan büyük cihada dönüyoruz nefisle cihaddır'' (suyuti 2/73)
 
Şimdi yeni hedeflerin yakalanması, daha iyi hizmet verebilmek ve tüm demokrasi dışı gidişata dur diyebilmek için, Ak partinin bir iç muhasebe, nefis muhasebesi yapma mecburiyeti vardır. Buna göre yeni bir yol haritası yaparak yola devam etmeleri gerekmektedir.
 
On altı yıldır cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan! Belediye başkanlığından başlayarak her makam ve mevkide, bütün engellemelere, zehirlenmelere, darbe girişimlerine rağmen, yılmadan, yıkılmadan mücadeleye devam etmiştir. Zaman zaman yalnız bırakılmış, bazen beraber yürüdüğü arkadaşları tarafından kuyusu kazılmış, buna rağmen doğru bildiği yolda taviz vermeden, METAL yorgunluğuna düşmeden, kendini hep yenileyerek yoluna devam etmiştir.
 
Fakat, bugün aynı şeyi diğer Ak partililerde ve belediyelerde göremiyoruz. Bu nedenlerden dolayı Milletvekilliği ve belediyelerde oy kaybı görülmektedir, hızla kan kaybedilmektedir. Acilen geniş manada tedbirler alınıp herkesin bu METAL yorgunluğundan kurtulması gerekmektedir.
 
Bu gün Cumhurbaşkanımız, halkın içinde, her evin ansızın kapısını çalabilen, umulmadık anda süpriz yaparak ya bir yetimi ya bir şehit ailesini yada bir garibin, öksüzün başını sıvazladığına şahit olmaktayız. Makam ve mevkisine rağmen ulaşılamayan, sırça köşklerde kendini saklayan, milletine tepeden bakan birisi asla olmamıştır. Vefalı, fedakar, samimi, içten, mütevazi birisi olmuş, bu değerlerden hiç taviz vermemiştir.
 
Mitinğ alanlarında, balkondan seslenen veya el hareketleriyle çay hazır bekliyoruz diyen bir hanımefendiye, karnım aç işaretiyle karşılık verebilen bir cumhurun başı, yer minderinde bağdaş kurarak bu ailelere misafir olabiliyor.
Yurttan kendisine, sahurda yemeğimiz var başkanım diye Twit atan öğrenciye, çayınızda varmı diyerek çat kapı gelebiliyor. Buda halkın içinde halkın dilinden konuşan bir lideri, en  önde baş-tacı olarak sevilen birisi kılıyor.
 
On altı yıldır öyle şeyler değişti ki, aynı hissi, aynı değerleri, milletvekillerinde ve belediye başkanlarında hatta teşkilatlarda görevlişahıslarda göremiyoruz.
 

Bakanlarımız, Milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız öncelikle makam araçlarının içine gömülmekten vazgeçmeliler, görev yerlerine geliş gidişlerde esnafa selam vererek, dertlerini dinleyerek, bir esnafa, eve kahveye, okula iki simitle girip kahvaltı yapmaya geldim, ziyarete  geldim, dert dinlemeye geldim  diyebilmelidirler. Cumhurbaşkanımızı örnek alarak halkın içinde halkla beraber olmalıdırlar.

 

 

Kapılarını çalan, telefon eden halkı başlarından salma yoluna gitmemeliler, bir toplantı anında bile olsalar, işleri bitince mutlaka geri dönüş yapılmalı dert ve sorunlarını dinlemelidirler. Bu gün bu değerleri kaybetmiş durumdayız. Çoğunluğu olmak kaydıyla milletvekili ve belediye başkanlarına ulaşmak mümkün değildir. Onların yüzlerini seçimden seçime görmek mümkün olmaktadır.

 

Hatta, bazı Mail ve telefonlar alıyoruz, filan belediye başkanlarına, milletvekillerine, teşkilatlarımıza, defa-atla aramamıza rağmen dönüşler olmuyor veya bizleri işleri veya başka nedenlerle başlarından savıyorlar, diyen çok kişilere şahit olmaktayız.

 

Birde belediyelerimiz şeffaf olmalılar, yaptıkları işleri, harcamaları istenmesi durumunda halkıyla paylaşmalıdırlar. Yani halkımızın, bireylerin uzağında değil, yakınında olmalılar, ulaşılır olmalıdırlar. Bu şekilde bir sürü engeller aşılacaktır.

 

Diğer bir konuda, halkımızı rahatsız eden mesele terör olaylarına karışan, destek veren, belediyeler ve bunlara destek verenler yakın takibe alınmalı, hatta oralara yapılan yardımlar, öncelikler teyir edilmeli, öncelik bu milletin yanında, devletine destek verenlere verilmelidir. 

 

Belki birileri çıkıp bu söylediğiniz demokrasiye aykırıdır diyeceklerdir, beşikteki bebeğe, askere, polise kurşun sıkan, halkına kurşun sıkanlara, devletini bölenlere, milletini satan hainlik yapanlara, bunlara maddi manevi destek verenlere  asla taviz verilmemelidir. Hem bu milletin ekmeğini yiyecek, yapılan hizmetlerden istifade edecek, cebini dolduracak, sonrada milletine hainlik yapacak, böyle yapan yaşayanlara da asla müsamahalı davranılmalıdır. 

 

Ben bu yazımda seçimlerin  analizlerinden daha çok başta AK parti olamak üzere, Tüm partilerin ve adayların seçim sonuçlarını etraflıca düşünmeleri ve kendilerine dersler çıkarmaları gerektiğini vurgulamak istedim.

 

Sonuç, Tayyip Erdoğan niye kazandı biliyor musunuz? Devletin devamı ve bekası için, Türkiye'nin ufkunu açan, elini taşın altına koyan, Devlet Bahçeli’nin gayreti, Büyük devlet adamlığı, Somalı’de, Arakan'da, Suriye'de, doğu Türkistan'da, Filistin'de  aç ve ölüm bekleyen, mazlumların, masumların ve gözü yaşlı Çocukların duası ile kazanmıştır..Allah yar ve yardımcıları olsun..

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018