Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
polis haftası
Ahmet Ali CANBAZ

polis haftası

Advert

Polis Haftası

Her yıl Nisanın ayının onundan itibaren kutlanan polis haftası içerisinde bulunduğumuz şu günlerde, Bende gece bekçisi bir babanın evladı olarak dünyaya gelmem ve sayısız polis arkadaşlarımızın hizmetlerini,çalışma zorluklarını yakinen tanımam ve bilmem sebebiyle, polis haftası dolayısıyla alakalı birkaç şey söylemek benimde hakkım diye düşündüm.

Polislik diğer insanlara bir nevi mutluluk dağıtma sanatı gibi bir şeydir. Kendi özel işleri, yaşamı, aile hayatı bu mesleğe gönül verenler için, hep ikinci planda kalır. Varsa yoksa ülkesinin iç hizmet asayişini sağlamaktır.

Hava şartları, olaylar, çatışmalar nerden ne çıkacağı belli olmayan meçhul durumlar, bir köşe başında ansızın karşılarına çıkan tarifi imkansız olaylar, bu kutsal mesleğin istenmeyen vazgeçilmezleridir. Bir başka değişle kelle koltuk altında hep Şahadet çizgisi üzerinde” bir varmış bir yokmuş” misali yaşamaktır.

Bu gün baktığımızda ülke polisimizin daha modern, daha kültürlü, daha bilgili, işinin erbabı kişilerden oluştuğunu görmekteyiz. Polisimizin üzerinde kambur olan, eski deyimler ve yanlış bakışlar ön yargılar artık silinmeye başlamıştır.

Onlar dünya ölçeği içerisinde bir numara olmakta, hassasiyetle kılı kırk yararcasına kanun ve kurallar çerçevesi içerisinde bu işi en iyi yapmanın mücadelesini vermektedirler..

Onların mesleği incitmek değil, incinseler de, taş sopa gibi her türlü kötü muameleye maruz kalsalar da, sabrın en alasına vefanın e yükseğine sahip olmak mecburiyetindedirler. Çünkü! onların mesleği kırmak, yıkmak değil, ”tamir etmek” yaşatmaktır..
Güzel Türkiye'mizin huzuru için, gece gündüz demeden ülkenin her karış toprağında ayrım yapmadan, en zor şartlarda görevini yapan bu yavruları kutlamak, alkışlamak ve yardımcı olmak bizlerinde görevidir.

Millet olarak hafıza kaybı yaşıyoruz, anı görüyor, olmuşları çabuk unutuyoruz. Bize yansıtılmamış veya acı tesirler bırakmadan önlenen her kötü olayı da yok sayıyoruz.Yakın zamanda 300 den fazla canlı bombanın ülkemize girmeden veya ciddi takipler sonucu girdikten sonra takip edildikleri ve kazasız belasız yakalandıklarını basından öğreniyoruz.

Birçok girişimlerin faili meçhul planlamak için alt yapı oluşturan mihrakların, terör örgütlerinin huzurumuzu bozmaya yönelik girişimlerinin, karanlık tuzaklarının bizim sinemize kor düşmeden önlendiğini görüyor öğreniyoruz. Bu vesileyle onlarla gurur duyuyoruz.

Anlaşılıyor ki, iyi ellerde, güzel eğitimle muhteşem işler başarmak mümkün oluyormuş. Dualarımız bu civan mert cesaretli polislerimiz içindir.

Bir takım iyileştirmelerle önlerindeki işlerini yapmaktaki zorlukların giderilmesiyle daha da verimli hale geleceklerinden şüphem yoktur..

Meclisten geçtiğimiz senelerde gecen, onların askerlikten muaf tutulmaları da zaten bir görevleri de askerlik olan polisimiz için doğru ve yerinde bir karar olmuştur. Bu kararı alan meclisimizi de bu vesileyle kutluyorum.

Başka bir yazımızda da göz bebeğimiz olan ordumuza değinmeye çalışacağım. Bu vesileyle gazilerimizi şükranla anıyor, şehitlerimize Allah cc rahmet kederli ailelerine sabrı cemil diliyorum..

POLİS'İM

Polis'im görevini tam hakkıyla yapar,
Dosta güven düşmanlara korku salarlar
Gece gündüz demezler tetikte beklerler
Canımız size emanet aslan Polisim..

Siz hep milletiniz için yaşıyorsunuz,
Zor olan Görev için and içiyorsunuz
Adalet,sevgi,mutluluk satıyorsunuz,
Namusumuz sizlere emanet Polisim..

Bir elinde kuran kalbinde ise imanın,
Vatan hainlerini göz yummaz boğarsın
Sen milletin için canından vazgeçersin
Bu Vatanımız size emanet Polisim..

Uyma nefsine yolun kutsalların yolu
Şehitler şuheda'lara çıkar bir kolu
Yoktur asla kutsal mükafatının bir sonu
Umutlarımız size emanet Polisim..

Ahmet Ali, bilir kutsal göreviniz var, 
Gözlerde sevgi, gönüllerde yeriniz var, 
Asla ödenmez hepimizde hakkınız var, 
Bu Bayraka, Vatan size emanet Polisim.

A.A.Canbaz  2017

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018